Chemické zloženie medi C11000 je definované minimálne 99,90 % medi (vrátane striebra) a kontrolovaným obsahom kyslíka medzi 0,02 % a 0,04 %.Oficiálne klasifikovaný akoC11000 elektrolyticky húževnatá smolná meď, tento materiál je čistý nelegovaný kov. Striebro sa v tejto triede počíta ako meď, pretože nemá negatívny vplyv na elektrickú vodivosť, čo zabezpečuje, že materiál spĺňa 101% priemyselný štandard IACS pre distribúciu energie.
Prečo je obsah kyslíka dôležitý v chemickom profile C11000?
Na rozdiel od bezkyslíkatej -medi, C11000 (ETP) používa počas procesu tavenia malé množstvo kyslíka ako rafinačné činidlo. Tento kyslík pomáha izolovať stopové nečistoty, ktoré by inak zvýšili elektrický odpor. Táto chémia však spôsobuje, že materiál nie je vhodný na vysokoteplotné spájkovanie vodíkom-.
Pre vákuovú elektroniku alebo špecializované zváranie, kde sa musí eliminovať kyslík, by tímy obstarávateľov mali pochopiť rozdiel medzi C11000 a C10100. V prípade štandardných elektrických zberníc a chladičov poskytuje štruktúra C11000 obohatená kyslíkom- najlepšiu rovnováhu medzi výkonom a funkčnosťou.
Limity chemického zloženia podľa UNS C11000 (ASTM B152 / B187)
| Prvok | obsah (%) | Prečo na tom záleží |
| Meď (Cu + Ag) | 99,90 % Min | Základná línia pre 101 % vodivosť IACS |
| kyslík (O) | 0.005% - 0.04% | Optimalizuje proces rafinácie "Tough Pitch". |
| olovo (Pb) | 0,005 % Max | Zabezpečuje, že materiál jeMeď C11000 v súlade s RoHS |
| Železo (Fe) | 0,005 % Max | Nadmerné množstvo železa výrazne zvyšuje odpor |
Ovplyvňuje chemická čistota cenu medi C11000?
áno. Rafinácia stopových prvkov, ako je fosfor (P) alebo bizmut (Bi) zo surovej medi, si vyžaduje intenzívne elektrolytické spracovanie. Čím viac energie je potrebné na dosiahnutie čistoty 99,90 %, tým vyššia je výrobná prémia. To je dôvod, prečo uvidíte denné výkyvy v cena medi C11000 na základe nákladov na LME katódu a{0}}intenzity rafinácie na úrovni mlyna.
Zdroj od aČína t2 továreň na medený plechčasto poskytuje cenovú výhodu, pretože tieto zariadenia zvládajú obrovské objemy výroby pre ázijský trh s elektronikou, čím sa znižujú-jednotkové výrobné náklady.
Sú meď T2 a C11000 chemicky totožné?
Funkčne sú identické. Na globálnom obchodnom trhu vyžadujú T2 (Čína), Cu{2}}ETP (Európa) a C11000 (USA) rovnakú základnú úroveň čistoty 99,90 %. Ako sme analyzovali v našom sprievodcovimedzinárodné ekvivalenty mediTieto druhy sú zameniteľné pre 99 % elektrických a mechanických projektov.
Tabuľka 2: Porovnanie chemických štandardov pre ekvivalentné stupne
| Štandardné | Označenie stupňa | Min Cu% | Typické % kyslíka |
| ASTM (USA) | C11000 | 99.90% | 0.04% |
| GB/T (Čína) | T2 meď | 99.90% | 0.04% |
| EN (Európa) | CW004A / Cu-ETP | 99.90% | 0,04 % Max |
FAQ
1. Počíta sa striebro (Ag) ako nečistota v C11000?
Nie. Striebro sa počíta ako súčasť obsahu medi. Zlepšuje teplotu mäknutia kovu, čo je výhodné pre atransformátor C11000 medená cievkaktorý funguje pod teplom.
2. Môžem si overiť 99,90% čistotu na mojom testovacom certifikáte mlyna?
áno. Každý renomovanýVýrobca certifikovaný podľa ISO C11000musí poskytnúť dokumentoverenie 99,90% čistoty a limity stopových prvkov. Pred opustením továrne si vždy skontrolujte túto MTC.
3. Mení povrchová oxidácia chemickú kvalitu?
Nie. Zmatnenie povrchu je prirodzená reakcia. Vnútornéchemické zloženie medi c11000zostáva čistý na 99,90 %. Pre estetické projekty zabezpečujemeleštený medený plech t2s ochrannými nátermi.
4. Je toto zloženie vhodné na presné frézovanie?
C11000 je vysoko tvárny, vďaka čomu je pri rezaní „gumovitý“. Manažéri obstarávania často outsourcujúzákazkové cnc obrábanie medi C11000 do zariadení so špecializovanými odbornými znalosťami v oblasti chladenia a geometrie nástrojov.
5. Prečo sa C11000 nazýva "elektrolytický"?
Toto sa vzťahuje na proces rafinácie (elektrolýza), ktorý sa používa na natiahnutie čistých iónov medi na katódu. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť-vysoké úrovne čistoty potrebné pre aMedená tyč C11000alebo dosky používané vo vysokonapäťových{0} rozvádzačoch.
6. Obsahuje tento druh látky obmedzené?
Nie. Pretože udržiavame prísnu kontrolu nad olovom a ortuťouMedený plech C11000a tyčinky sú plne v súlade s RoHS a REACH pre globálny export.
Špecifikácie a sortiment produktu
| Kategória produktu | Bežné druhy (zliatiny) | Rozsah veľkostí (rozmery) | Normy |
| Medené tyče | C11000, C12200, C10200, C14500 | Priemer:3 mm – 400 mm Tvar:Okrúhle, šesťhranné, štvorcové |
ASTM B187, EN 12163 |
| Medené rúrky | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm – 219 mm Hrúbka steny:0,2 - 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Medené dosky | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Hrúbka:0,1 mm – 150 mm šírka:Až 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Medené drôty | C11000, C10200, mosadzný drôt | Priemer:0,05 mm – 10,0 mm Formulár:Cievka alebo cievka |
ASTM B3, EN 13602 |
| Medené pásiky | C11000, C12200, C26800 (mosadz) | Hrúbka:0,05 mm – 3,0 mm šírka:5 mm – 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Poznámka k prispôsobeniu:
Vlastné rozmery:Poskytujeme presné rezanie a rezanie, aby sme splnili vaše špecifické požiadavky projektu.
Dostupné tempery:Mäkká (O), Pol{0}}tvrdá (H02), Plne tvrdá (H04) a Pružinová (H08).
Povrchová úprava:Svetlé žíhanie, leštené alebo pokovované (cín, striebro, nikel) na požiadanie.
Priemyselné{0}}kvalitné exportné balenie
Maximálna ochrana proti oxidácii, vlhkosti a poškodeniu pri preprave.
1. Anti-ochrana proti oxidácii
Ochranná fólia VCI Paper & Moisture-:Každá objednávka je vákuovo-zapečatená alebo zabalená do-antikoróznych materiálov, aby sa zabezpečilo, že meď zostane počas námornej prepravy svetlá a bez lesku{2}}.
2. Zosilnená štrukturálna podpora
Drevené prepravky vhodné na plavbu:Používame vystužené drevené puzdrá-bez fumigácie (ISPM-15) a oceľové pásky na tyče, rúrky a ťažké platne, aby sme predišli ohýbaniu alebo poškriabaniu povrchu.
3. Bezpečná manipulácia a nakladanie
Vysokozdvižný vozík-Pripravené palety:Všetky materiály sú zabezpečené na štandardizovaných exportných paletách pre jednoduché vykladanie a maximálnu stabilitu v kontajneroch.
4. Jasná identifikácia
Profesionálne označovanie:Každý balík obsahuje podrobné štítky s číslami tepla, špecifikáciami a čistou hmotnosťou pre efektívnu správu zásob.





Pokročilá výroba a kontrola kvality
1. Základné výrobné zariadenia
Up{0}}odlievanie a linky kontinuálneho odlievania:Zaisťuje medené tyče a drôty vysokej{0}}čistoty bez kyslíka- s jednotnou štruktúrou zŕn.
Vysoko presné{0}}trate na valcovanie za studena/za tepla:Automatická kontrola hrúbky medených plechov a pásov s toleranciou ±0,01 mm.
Veľkoplošné-extrúzne a ťahacie stroje:Schopný vyrábať bezšvíkové medené rúry a tyče rôznych priemerov a tvarov.
Atmosféricky riadené žíhacie pece:Proces svetlého žíhania na dosiahnutie špecifických temperovaní (mäkké, polotvrdé, polotvrdé, tvrdé) bez povrchovej oxidácie.
2. V-Centre vlastných testov
Priame-čítacie spektrometre:Okamžitá analýza chemického zloženia zaručujúca čistotu Cu a presné legovanie (mosadz, bronz atď.).
Univerzálne skúšačky ťahu:Overenie mechanických vlastností vrátane pevnosti v ťahu, predĺženia a medze klzu.
Vírivé prúdy a ultrazvukové testovanie:100 % nedeštruktívna-kontrola rúr a tyčí na zistenie vnútorných trhlín alebo kazov.
Testery vodivosti a tvrdosti:Zabezpečenie elektrickej vodivosti (IACS) a tvrdosť podľa Vickersa/Rockwella spĺňajú medzinárodné normy (ASTM, EN, DIN).





Získajte rýchlu cenovú ponuku a plán logistiky




