Čo je mosadz H68?
H68 je čínske národné -štandardné označenie (GB/T 5231) pre 68 %-žltú mosadz triedy - zliatiny medi a zinku, ktorej názov je odvodený od jej nominálneho obsahu medi asi 68 %. Spája v sebe strednú pevnosť, vynikajúcu tvárnosť za studena, teplú žltú -zlatú farbu a dobrú všeobecnú odolnosť proti korózii, čo z neho robí jeden z najviac špecifikovaných mosadzných plechových materiálov v Číne a na exportných trhoch.
Nižšie uvedená tabuľka porovnáva H68 s dvoma triedami UNS, ktoré sa najčastejšie uvádzajú ako ekvivalenty. Všimnite si, že rovnaká rodina "68" sa zobrazuje akoC26200(identický rozsah medi) v systéme UNS; C26000 je o niečo vyšší-medený variant.
| Prvok | H68 (GB/T 5231) | C26200 (UNS) | C26000 (UNS, kazeta z mosadze) |
|---|---|---|---|
| meď (Cu) | 67.0 – 70.0% | 67.0 – 70.0% | 68.5 – 71.5% |
| zinok (Zn) | Zostatok | Zostatok | Zostatok |
| Olovo (Pb, max.) | za GB/T 5231 | 0.07% | 0.07% |
| Železo (Fe, max.) | za GB/T 5231 | 0.05% | 0.05% |
Zdroje: Údaje o zliatinách Copper Development Association pre C26200 a C26000 (alloys.copper.org); Požiadavky na zloženie GB/T 5231, ako je uvedené v GB/T 1527-2017. Presné limity nečistôt pre H68 sú definované v GB/T 5231 a mali by byť potvrdené na certifikáte o skúške materiálu (MTC).
Fyzikálne a mechanické vlastnosti
Pretože H68, C26200 a C26000 sú chemicky takmer identické, nižšie uvedené fyzikálne a mechanické údaje (zverejnené asociáciou Copper Development Association pre C26000/C26200 a MatWeb pre C26000 OS070) sú vhodnými technickými referenčnými hodnotami.
| Nehnuteľnosť | Typická hodnota (H68 / C26200 / C26000) |
|---|---|
| Hustota | 8,53 g/cm³ (0,308 lb/in³) |
| Rozsah topenia | 916 – 954 stupňov (1680 – 1750 stupňov F) |
| Modul pružnosti (napätie) | ≈110 GPa (16 000 ksi) |
| Elektrická vodivosť | 28 % IACS |
| Tepelná vodivosť | ≈121 W/(m·K) (70 Btu·ft/(ft²·h· stupeň F)) |
| Koeficient tepelnej rozťažnosti | ≈20×10⁻⁶/K (11,1×10⁻⁶/ stupeň F, 68–572 stupňa F) |
| Hodnotenie obrobiteľnosti | 30 (voľné-rezanie mosadze=100) |
Mechanické vlastnosti závisia od teploty (studený-stav). Typické ploché-hodnoty produktov pre rodinu H68/C26200/C26000 (copper.org):
| Temper | kód | Pevnosť v ťahu | Predĺženie |
|---|---|---|---|
| Mäkké / žíhané (jemnozrnné) | OS070 | ≈317 MPa (46 ksi) | ≈65% |
| Žíhané (zrnitosť 0,035 mm) | OS035 | ≈338 MPa (49 ksi) | ≈57% |
| 1/4 tvrdé | H01 | ≈372 MPa (54 ksi) | ≈43% |
| 1/2 tvrdé | H02 | ≈427 MPa (62 ksi) | ≈25% |
| Ťažko | H04 | ≈524 MPa (76 ksi) | ≈8% |
Čínske akceptačné limity pre mosadzný plech sú definované v GB/T 2040 (medené a medené-zliatinové plechy, plechy a pásy); vyššie uvedené hodnoty sú typickými referenčnými údajmi a zmluvne požadované hodnoty sa riadia MTC.

Odolnosť proti korózii - Čo v skutočnosti znamená „vysoká odolnosť proti korózii“
V rámci rodiny meď-zinok ponúka H68 (≈68% Cu) dobrú odolnosť voči atmosférickej korózii, sladkej vode a mnohým neutrálnym alebo mierne agresívnym médiám; asociácia Copper Development Association uvádza pre zloženie C26200 odolnosť voči sladkej-vode a slanej-vode. V typických vnútorných a architektonických prostrediach je jeho životnosť skutočne dobrá.
Musí sa však kvalifikovať „vysoká odolnosť proti korózii“. Žlté mosadze sú náchylné naodzinkovanie- selektívne vylúhovanie zinku, ktoré zanecháva porézny, zoslabený zvyšok medi -, keď je vystavený mäkkej kyslej vode, prostrediu s vysokým-chloridom alebo dlhodobým-zástojom. Môžu tiež trpieť stresom-koróznym praskaním v atmosfére s obsahom amoniaku-. V prípade armatúr na pitnú-vodu, morských striekajúcich zón alebo agresívnych prevádzkových podmienok špecifikujte stupeň odolnosti proti odzinku -(DZR) alebo arzénu -, napríklad H68A, arzénový variant H68 definovaný v sérii GB -, a nie štandardný H68, a u mlyna potvrďte limity použitia.
Použitá literatúra: Poznámka združenia Copper Development Association o dezinfikácii mosadze; Canadian Conservation Institute, "Prevencia a liečba odzinkovanie mosadze".
"Laminát" - Objasnenie terminológie
V názve stránky je použitý "Mosadzný laminátový plech", ale pôvodný korpus opisuje pevný, zrolovaný plech H68 - nikde nie je spomenutý žiadny proces opláštenia, lepenia alebo laminácie. V priemysle môže „laminát“ znamenať (a) lepený viacvrstvový podložný materiál (porovnaj AMS 4508 pre laminovaný mosadzný plech) alebo (b) plátovaný/kompozitný plech, v ktorom je mosadzná vrstva navalcovaná-spojená s iným kovom. Ide o rôzne produkty s rôznymi špecifikáciami a cenami.
GNEE dodáva pevný list H68 podľa špecifikácií uvedených nižšie. Ak váš projekt skutočne vyžaduje plátovanú alebo lepenú-laminovanú konštrukciu, uveďte jadro a zliatiny plášťa, spôsob lepenia a akceptačný test výslovne na výkrese -, nespoliehajte sa len na slovo „laminát“.
Typické aplikácie
Architektúra a konštrukcia:dekoratívne obklady, strešné detaily, mreže, zábradlia a kovanie, cenené pre teplé žlté{0}}zlaté prevedenie a odolnosť voči poveternostným vplyvom.
Automobilový priemysel:jadrá a nádrže radiátorov, jadrá ohrievačov, elektrické konektory a svorky, hlboko ťahané kryty.
Elektrické:konektory, kontakty, rozvádzače a komponenty poistiek (28% IACS, s vynikajúcou pružnosťou pri tvrdých podmienkach).
Výrobné a priemyselné zariadenia:ventily, prevody, spojovacie prvky, hlboko ťahané{0}}komponenty strojov, kde sa vyžaduje mierna pevnosť a tvarovateľnosť.
Umenie a dekorácia:sochárstvo, čalúnenie nábytku, menovky a vlastné dekoratívne komponenty.
Dostupné veľkosti a dodacie podmienky
| Parameter | Hodnota |
|---|---|
| Hrúbka | 0,5 / 1,0 / 1,5 mm (iné meradlá, napr. . 0.2 – 3,0 mm, na vyžiadanie) |
| šírka | 1220 / 1240 mm, alebo šírky štrbiny na mieru |
| Dĺžka | 1000 – 6000 mm, alebo na zákazku |
| Rozmerová tolerancia | typické ±0,2 mm; presné tolerancie podľa GB/T 2040 |
| Povahy | Mäkké (M), polovičné{0}}tvrdé (Y2), tvrdé (Y), extra tvrdé (T); UNS kódy H00–H10 |
| Povrch | Hladký povrch frézy |
| Dodacia lehota | 7 – 15 dní pre skladové veľkosti alebo podľa dohody |
| MOQ | 1 tona alebo podľa dohody |
| Balenie | Kartónové škatule, plastové obaly, zmršťovacie-zabalené palety |
Zabezpečenie kvality a dokumentácia
Certifikát o skúške materiálu (MTC) podľa EN 10204 typ 3.1, vrátane chemického zloženia analyzovaného podľa metód GB/T 5121.
Protokoly o mechanickej skúške (ťah, tvrdosť) podľa GB/T 228.1 / ASTM E8.
Kontrola treťou stranou{0} (SGS / BV / TÜV) je k dispozícii na požiadanie.
Certifikát systému manažérstva kvality ISO 9001 - je k dispozícii na vyžiadanie.
Úplná sledovateľnosť šarží s číslami tepla/šarží vyznačenými na obale a certifikáte.
často kladené otázky
Q1. Z čoho je vyrobená mosadz H68?
Odpoveď: H68 je zliatina medi a zinku obsahujúca 67,0 – 70,0 % medi s doplnkom zinok (GB/T 5231). Jeho najbližší ekvivalent UNS je C26200.
Q2. Je H68 to isté ako C26000 alebo C26200?
Odpoveď: C26200 zdieľa rovnaký rozsah medi (67,0–70,0 %); C26000 (kazeta z mosadze) obsahuje 68,5–71,5 % medi. Mnohí dodávatelia považujú rodinu za takmer-ekvivalentnú, ale dodaná trieda musí byť potvrdená na MTC.
Q3. Výpis opísaný H68 ako "60 % čistota" - je to správne?
Odpoveď: Nie. „68“ v H68 sa vzťahuje na nominálny obsah medi asi 68 % a štandardný rozsah je 67,0–70,0 %. „Čistota 60 %“ je chyba údajov a nemala by sa používať na špecifikáciu.
Q4. Je možné prispôsobiť hrúbku, šírku a dĺžku?
A: Áno. Hrúbka 0,5–1,5 mm (iné meradlá na vyžiadanie), šírky 1220/1240 mm alebo zákazkové, dĺžky 1000–6000 mm; MOQ 1 tona.
Q5. Aké dokumenty a certifikácie sa dodávajú?
Odpoveď: Riadenie kvality ISO 9001 (certifikát na vyžiadanie), MTC podľa EN 10204 3.1 s chemickou analýzou, správami o mechanických skúškach a-kontrolou tretej strany (SGS/BV/TÜV) na požiadanie.
Q6. Kde sa list vyrába?
Odpoveď: Mosadzný plech H68 dodáva GNEE Metal Group, Henan, Čína. (Skoršia verzia tejto stránky pomenovala nesúvisiacu spoločnosť; došlo k chybe úprav.)Ak chcete získať aktuálny zoznam fréz a MTC, kontaktujte sales@gneemetal.com.
Náš sortiment
1. Čistá meď (plech, rúrka, drôt)
Základné ročníky: T1 (C11000), T2 (C10100). Uprednostňujeme C11000 (T1) pre jeho vynikajúcu vodivosť.
Normy:ASTM B152 (plech), ASTM B75/B88 (rúrka), ASTM B1/B3 (drôt), EN, JIS, GB/T.
Typické veľkosti:
Rúrka:OD 6 mm – 200 mm.
Hárok:Hrúbka 0,5 - 50 mm.
Drôt:Priemer 1,0 mm – 10 mm.
2. Meď deoxidovaná fosforom (rúrka, plát)
Základné ročníky:TP1 (C12000 / CW023A), TP2 (C12200). Ideálne pre zváranie a inštalatérske práce.
Normy:ASTM B188, ASTM B75/B88, EN 12451, JIS H3300.
Typické veľkosti:
Rúrka:OD 8 mm – 150 mm.
Hárok:Hrúbka 1,0 - 30 mm.
3. Mosadz (pás a cievka)
Základné ročníky:H96, H68, H62 (CuZn37/C28000). Dôrazne odporúčame H62 pre jeho vynikajúcu rovnováhu medzi pevnosťou a opracovateľnosťou.
Normy:ASTM B36, ASTM B134, EN 1652, JIS H3100.
Typické veľkosti:
Pás/cievka:Hrúbka 0,1 mm – 3,0 mm, šírka do 600 mm.
Získajte kompletný katalóg produktov
Naša továreň

Naše zariadenie je vybavené priemyselnými-pokročilými výrobnými linkami na kontinuálne odlievanie a valcovanie, presnými valcovňami, viac{1}}preťahovacími jednotkami a automatizovaným formovacím zariadením, ktoré umožňujú efektívnu a stabilnú transformáciu medených tyčí na hotové výrobky. Naše základné strojové vybavenie nám umožňuje flexibilne vyrábať celý rad druhov-vrátane čistej medi (napr. C11000/T1), medi deoxidovanej fosforom (napr. C12200/TP2) a mosadze (napr. H62)-vo forme plechov, rúrok, tyčí, pásikov a drôtov. Poskytujeme tiež spracovateľské služby na mieru, ako je rezanie, rezanie a presné dokončovanie.




