Technický rozdiel medziC11000aC10100spočíva v procese ich rafinácie, konkrétne vobsah kyslíkaachemická čistota. C11000, tiež známy akoElektrolytický tvrdý tón (ETP)meď, obsahuje99,90 % minimálnej media0,02 % až 0,04 % kyslíka. naproti tomuC10100, aleboBezkyslíková-elektronika (OFE)meď má vysokú-čistotuMinimálne 99,99 % media prakticky žiadny kyslík (menej ako5 ppm). Pre komplexný prehľad dostupných formulárov navštívte našu stránkuPrehľad produktov C11000. Zatiaľ čo C11000 je štandardom pre všeobecné elektrické aplikácie, C10100 je striktne vyhradený pre vysoko-vákuovú elektroniku a špecializované zváranie, kde je povinný-materiál bez plynu.
Prečo je obsah kyslíka v C11000 v porovnaní s C10100 výhodný-prerušovač zvárania?
Kyslík vc11000 meďexistuje ako častice oxidu meďného. Ak sa pokúsite zvárať alebo spájkovať C11000 v redukčnej atmosfére (obsahujúcej vodík), vodík difunduje do medi a reaguje s týmito oxidmi za vzniku pary. To vytvára vnútorný tlak, ktorý vedie kvodíkové skrehnutiea katastrofálne praskanie.
Ako je podrobne uvedené v našej analýze čiMeď C11000 neobsahuje kyslík, C10100 toto riziko úplne eliminuje, pretože je odlievaný vo vákuu alebo v prostredí inertného plynu. Ak vaša výroba zahŕňa-procesy pri vysokej teplote, môžete si vybrať medzic11000 verzus c10100určuje štrukturálnu integritu finálnej zostavy.
Porovnávacie chemické limity (ASTM B152 / B170)
| Prvok | C11000 (ETP) | C10100 (OFE) |
| Meď (vrátane Ag) | 99,90 % Min | 99,99 % min |
| kyslík (O) | 200 - 400 str./min | < 5 ppm |
| olovo (Pb) | 0,005 % Max | 0,0005 % Max |
| síra (S) | 0,015 % Max | 0,0015 % Max |
| Celkové nečistoty | Sledovať | < 100 ppm total |
Požiadať o dávku-konkrétne MTC
Zlepšuje čistota 99,99 % (C10100) skutočne elektrický výkon nad 99,90 % (C11000)?
V štandardných priemyselných aplikáciách je rozdiel zanedbateľný.Medená tyč C11000zvyčajne dosahuje101% vodivosť IACS, zatiaľ čo C10100 dosahuje101 % až 102 % IACS. Zisk 1% málokedy stojí za výrazné zvýšenie ceny za distribúciu elektriny respMedená tyč C11000používané v štandardných prípojniciach.
Avšak, preaplikácie s vysokým{0}}vákuomalebo vysokofrekvenčná elektronika, extrémna čistota C10100 je nevyhnutná, aby sa predišlo „odplynovaniu“ alebo strate signálu. Podrobný rozpis stopových prvkov nájdete nachemické zloženie zliatiny C11000. Pre spoločnéMedený plech C11000používa sa v chladičoch, C11000 zostáva preferovanou technickou voľbou.
Rozdiely vo fyzikálnych a mechanických vlastnostiach
| Nehnuteľnosť | C11000 (polovičná-tvrdá) | C10100 (polovičná-tvrdá) |
| Elektrická vodivosť | 101 % IACS | 101 % - 102 % IACS |
| Tepelná vodivosť | 388 W/m·K | 391 W/m·K |
| Tvrdosť | 65 - 95 HV | 65 - 95 HV |
| Predĺženie | ≥≥ 15% | ≥≥ 20% |
| Teplota žíhania | 200 °C - 350 °C | 300 °C - 600 °C |
Konzultujte kompatibilitu zvárania
Kedy je cenová prirážka C10100 opodstatnená oproti štandardnej medi C11000?
Manažéri obstarávania musia zvážiťcena medi 11000 cproti technickým požiadavkám. C11000 je najrozšírenejšia a cenovo-najefektívnejšia trieda (t2 meď), pretože sa vyrába štandardnou elektrolytickou rafináciou. C10100 vyžaduje sekundárne indukčné tavenie vo vákuu, čo môže zvýšiť náklady20 % až 50 %.
Prémia je oprávnená iba vtedy, ak:
Časť budezvárané alebo spájkovanépri teplotách nad 400°C.
Materiál sa používa vultra{0}}vysoké vákuum (UHV)systémov.
Vyrábate high-end-audio komponentyalebo špecializovanú elektroniku vyžadujúcu ultra{0}}nízku hlučnosť.
Pre štandardné ohýbanie, dierovanie alebo CNC prácu môžete skontrolovaťC110 meď ohýbateľnánávod, prečo je C11000 štandardom pre mechanickú výrobu.
Získajte{0}}stav inventára v reálnom čase
FAQ
1. Je C11000 „čistá meď“?
áno. Akákoľvek meď s čistotou ≥ 99,90 % je klasifikovaná ako komerčne čistá meď. C11000 aj C10100 spadajú do tejto kategórie napriek rozdielom v úrovniach rafinácie.
2. Prečo je C11000 obľúbenejší pre prípojnice ako C10100?
Cena a dostupnosť.C11000 elektrická medená prípojnicaposkytuje presne rovnakú vodivosť pre systémy distribúcie energie ako C10100, ale pri oveľa nižšejcena medi 11000 c.
3. Môžem nahradiť C10100 C10200?
Často áno. C10200 je „bez{2}}kyslíka“ (OF).99,95% čistota, zatiaľ čo C10100 je „bezplatná elektronika{1}}kyslíka“ (OFE) s99,99% čistota. Obidve riešia problém vodíkovej krehkosti.
4. Ako overím, či som dostal C10100 a nie C11000?
Keďže vyzerajú identicky, musíte vykonať achemický testalebo ankyslíkový test. Jednoduchší "vodíkový ohybový test" sa môže vykonať zahrievaním vzorky vo vodíku; C11000 neprejde testom ohybu, zatiaľ čo C10100 zostane tvárny.
5. Je stroj C10100 lepší ako stroj C11000?
V skutočnosti má C11000 miernu výhodu v obrobiteľnosti. Vnútorné oxidy pomáhajú lámať triesky, zatiaľ čo vysoko-čistota C10100 je „gumovejšia“ a môže byť ťažšie dosiahnuť jemnú povrchovú úpravumedený plech C11000 na mieru.
6. Ktorá trieda je lepšia pre cievky transformátora?
Medená cievka transformátora C11000je priemyselným štandardom. C10100 neponúka žiadnu funkčnú výhodu v olejových -alebo suchých{3}} transformátoroch, kde sa nevyžaduje vysokoteplotné zváranie.
Špecifikácie a sortiment produktu
| Kategória produktu | Bežné druhy (zliatiny) | Rozsah veľkostí (rozmery) | Normy |
| Medené tyče | C11000, C12200, C10200, C14500 | Priemer:3 mm – 400 mm Tvar:Okrúhle, šesťhranné, štvorcové | ASTM B187, EN 12163 |
| Medené rúrky | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm – 219 mm Hrúbka steny:0,2 - 20 mm | ASTM B280, EN 12735 |
| Medené dosky | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Hrúbka:0,1 mm – 150 mm šírka:Až 2500 mm | ASTM B152, DIN 1751 |
| Medené drôty | C11000, C10200, mosadzný drôt | Priemer:0,05 mm – 10,0 mm Formulár:Cievka alebo cievka | ASTM B3, EN 13602 |
| Medené pásiky | C11000, C12200, C26800 (mosadz) | Hrúbka:0,05 mm – 3,0 mm šírka:5 mm – 610 mm | ASTM B19, EN 1652 |
Poznámka k prispôsobeniu:
Vlastné rozmery:Poskytujeme presné rezanie a rezanie, aby sme splnili vaše špecifické požiadavky projektu.
Dostupné tempery:Mäkká (O), Pol{0}}tvrdá (H02), Plne tvrdá (H04) a Pružinová (H08).
Povrchová úprava:Svetlé žíhanie, leštené alebo pokovované (cín, striebro, nikel) na požiadanie.
Priemyselné{0}}kvalitné exportné balenie
Maximálna ochrana proti oxidácii, vlhkosti a poškodeniu pri preprave.
1. Anti-ochrana proti oxidácii
Ochranná fólia VCI Paper & Moisture-:Každá objednávka je vákuovo-zapečatená alebo zabalená do-antikoróznych materiálov, aby sa zabezpečilo, že meď zostane počas námornej prepravy svetlá a bez lesku{2}}.
2. Zosilnená štrukturálna podpora
Drevené prepravky vhodné na plavbu:Používame vystužené drevené puzdrá-bez fumigácie (ISPM-15) a oceľové pásky na tyče, rúrky a ťažké platne, aby sme predišli ohýbaniu alebo poškriabaniu povrchu.
3. Bezpečná manipulácia a nakladanie
Vysokozdvižný vozík-Pripravené palety:Všetky materiály sú zabezpečené na štandardizovaných exportných paletách pre jednoduché vykladanie a maximálnu stabilitu v kontajneroch.
4. Jasná identifikácia
Profesionálne označovanie:Každý balík obsahuje podrobné štítky s číslami tepla, špecifikáciami a čistou hmotnosťou pre efektívnu správu zásob.





Pokročilá výroba a kontrola kvality
1. Základné výrobné zariadenia
Up{0}}odlievanie a linky kontinuálneho odlievania:Zaisťuje medené tyče a drôty vysokej{0}}čistoty bez kyslíka- s jednotnou štruktúrou zŕn.
Vysoko presné{0}}trate na valcovanie za studena/za tepla:Automatická kontrola hrúbky medených plechov a pásov s toleranciou ±0,01 mm.
Veľkoplošné-extrúzne a ťahacie stroje:Schopný vyrábať bezšvíkové medené rúry a tyče rôznych priemerov a tvarov.
Atmosféricky riadené žíhacie pece:Proces svetlého žíhania na dosiahnutie špecifických temperovaní (mäkké, polotvrdé, polotvrdé, tvrdé) bez povrchovej oxidácie.
2. V-Centre vlastných testov
Priame-čítacie spektrometre:Okamžitá analýza chemického zloženia zaručujúca čistotu Cu a presné legovanie (mosadz, bronz atď.).
Univerzálne skúšačky ťahu:Overenie mechanických vlastností vrátane pevnosti v ťahu, predĺženia a medze klzu.
Vírivé prúdy a ultrazvukové testovanie:100 % nedeštruktívna-kontrola rúr a tyčí na zistenie vnútorných trhlín alebo kazov.
Testery vodivosti a tvrdosti:Zabezpečenie elektrickej vodivosti (IACS) a tvrdosť podľa Vickersa/Rockwella spĺňajú medzinárodné normy (ASTM, EN, DIN).





Získajte rýchlu cenovú ponuku a plán logistiky




