ASTM B111 C68700 hliníková mosadzná trubicaje preferovaný materiál pre odsoľovacie výmenníky tepla a výparníky.Viac ako 40 odsoľovacích závodov na Blízkom východe a v severnej Afrike používa rúrky C68700. Tepelná vodivosť (105 W/m·K) je dvojnásobná v porovnaní s medeným niklom C70600, čo znižuje náklady na energiu o 8–12 %.
Návšteva zákazníka a referencia projektu – India
Úspešne sme dodali hliníkové mosadzné rúrky ASTM B111 C68700 zákazníkovi v Indii pre aplikácie plášťových a rúrkových kondenzátorov. Počas projektu zákazník navštívil naše zariadenie na kontrolu výroby a overenie kvality. Všetky rúrky boli vyrobené v súlade s požiadavkami ASTM B111 a boli dodané kompletnéMateriálové testovacie certifikáty (MTC), ktorá zabezpečuje plnú sledovateľnosť tepelného čísla a overené chemické a mechanické vlastnosti.


Prípadová štúdia č. 1: Viacstupňová{1}}záblesková desolácia – 12-ročná výkonnosť
miesto:Pobrežná elektráreň, Tianjin, Čína
Typ rastliny:Viacstupňové bleskové odsoľovanie (MSF), 50 000 m³/deň
Inštalované rúry C68700:12 000 kusov, OD 25 mm × 2,0 mm stena × 6 000 mm dĺžka
Prevádzkové podmienky:Teplota nasávania morskej vody 15–28 stupňov, teplota soľanky 45 stupňov, rýchlosť prúdenia 2,8 m/s
Problém pred C68700:Pôvodné rúrky boli zo žltej mosadze C27000. Za 3 roky zlyhal z dôvodu odzinkovanie. Náklady na výmenu: 480 000 USD za odstávku.
Riešenie:Spoločnosť GNEE dodala bezšvíkové rúry ASTM B111 C68700-O60. Povrchová úprava: ako nakreslená.
Výsledky po 12 rokoch:
Priemerná hĺbka odzinkovanie: 0,28 mm
Maximálna hĺbka jamy: 0,41 mm
Zvyšná hrúbka steny: 1,59 mm (z pôvodnej 2,0 mm)
Nie sú potrebné žiadne výmeny trubíc
Náklady na ročnú kontrolu: 8 000 USD (pokles z 35 000 USD so žltou mosadzou)
Ročné úspory v porovnaní so žltou mosadzou:42 000 USD na údržbu + 480 000 USD zabránené výmene každé 3 roky.
Komentár GNEE:C68700 sa zaplatilo do 18 mesiacov. Závod teraz štandardizuje na C68700 pre všetky sekcie morskej vody.

Prípadová štúdia 2: Pred-výmenník tepla s reverznou osmózou – nano{2}}upravený C68700
miesto:Odsoľovacie zariadenie, Fujairah, Spojené arabské emiráty
Typ rastliny:Reverzná osmóza (RO) s pred{0}}výmenníkom tepla, 100 000 m³/deň
Podmienky morskej vody:Teplota 28–35 stupňov, chloridy 45 000 ppm, vysoký potenciál biologického znečistenia
výzva:Štandardné skúmavky C68700 vykazovali prichytenie vráskavca po 14 mesiacoch. Čistenie si vyžiadalo odstavenie závodu.
Riešenie:Dodáva sa GNEERúrky ASTM B111 C68700 upravené nano{0}}(leštený vnútorný povrch + povrchová nanokryštalizácia). OD 32 mm × 2,5 mm steny.
Špecifikácie nano{0}}úpravy:
Zrnitosť povrchu: 50–100 nm (štandard C68700: 10–30 mikrónov)
Tvrdosť povrchu: 220 HB (štandard: 160 HB)
Odolnosť proti korózii: +40 % podľa ASTM G48
Pevnosť pripevnenia biologického znečistenia: o 70 % nižšia ako štandard
Výsledky po 24 mesiacoch:
| Parameter | Štandard C68700 (predchádzajúci) | C68700 (GNEE) s úpravou nano{0}} |
|---|---|---|
| Pokrytie biologického znečistenia | 35 % povrchu trubice | <5% of tube surface |
| Frekvencia čistenia | Každých 8 mesiacov | Každých 24 mesiacov (stále v prevádzke) |
| Hĺbka dezinfikácie | 0,04 mm | 0,02 mm |
| Strata tepelnej vodivosti | 12 % v dôsledku znečistenia | 3 % v dôsledku znečistenia |
| Zvýšenie poklesu tlaku | 18% | 5% |
Doba návratnosti:C68700 s nano{0}}ošetrením stojí o 18 % viac ako štandard. Ušetrili 95 000 USD na čistení a odstávkach počas prvých 2 rokov. Návratnosť: 7 mesiacov.

Prípadová štúdia 3: Tepelná kompresia pár – aplikácia pri vysokej-tete
miesto:Odsoľovacie zariadenie, Barcelona, Španielsko (dodávané prostredníctvom distribúcie GNEE Europe)
Typ rastliny:Tepelná kompresia pár (TVC), 30 000 m³/deň
Prevádzková teplota:Strana soľanky 75–85 stupňov (nad typickým limitom C68700)
výzva:Väčšina dodávateľov odmietla uviesť C68700 nad 70 stupňov. C70600 bol ponúkaný za 2,2× cenu.
Riešenie GNEE:DodávanéRúry ASTM B111 C68700 s kontrolovaným obsahom hliníka (2,2–2,5 %, nadštandardný rozsah 1,5–2,5 %). Vyšší obsah hliníka zlepšuje-stabilitu filmu oxidov pri vysokých teplotách.
Upravená špecifikácia:
Hliník: 2,2–2,5 % (štandard: 1,5–2,5 %)
Hrúbka steny: 2,5 mm (extra bezpečnostná rezerva)
Temperácia: Starnutie pri 300 stupňoch počas 2 hodín (nie štandardné O60)
Po{0}}inštalácii: Pasivácia 15 % kyselinou dusičnou
Výkon po 8 rokoch:
Prevádzková teplota: priemerná 78 stupňov
Nameraná rýchlosť odzinkovanie: 0,045 mm/rok (projektovaná 0,07 mm/rok pri tejto teplote)
Rúry skontrolované v 5. a 8. roku – bez porúch
Závod očakáva životnosť 12 – 15 rokov (C70600 by dosiahol 20+ rokov, ale pri 2,2× nákladoch)
Porovnanie nákladov:
| Možnosť | Materiálové náklady | Očakávaný život | Náklady na rok |
|---|---|---|---|
| C68700 (vysoký Al, 2,5 mm stena) | $180,000 | 12-15 rokov | $12,000-15,000 |
| C70600 (CuNi 90/10) | $396,000 | 20-25 rokov | $15,800-19,800 |
Verdikt:C68700 poskytoval nižšie ročné náklady aj pri 78 stupňoch. Závod teraz používa vysoko-hliník C68700 od GNEE ako štandard pre TVC sekcie.

Prečo si odsoľovacie zariadenia vyberajú C68700 pred inými zliatinami
| Požiadavka | C68700 | C70600 | titán |
|---|---|---|---|
| Tepelná vodivosť (W/m·K) | 105 | 45 | 22 |
| Odolnosť proti odzinku | Výborne | Neuplatňuje sa | Výborne |
| Odolnosť proti biologickému znečisteniu | Dobre | velmi dobre | Slabé (vyžaduje náter) |
| Cena materiálu na meter | $12-18 | $20-30 | $80-120 |
| Hranica erózie (m/s) | 5.2 | 4.5 | 9.0 |
| Dostupnosť od GNEE (Čína) | skladom | Obmedzené | Špeciálna objednávka |
Odporúčanie GNEE: Use C68700 for 80% of desalination heat transfer applications. Use C70600 only for ammonia or >80°C. Use titanium only for high-velocity (>5 m/s) alebo veľmi agresívne chemické čistenie.
C68700 Sprievodca veľkosťou rúr na odsoľovanie
GNEE (Čína) dodáva tieto bežné veľkosti odsoľovania zo skladu:
| Aplikácia | OD (mm) | Stena (mm) | Dĺžka (mm) | Temper |
|---|---|---|---|---|
| Rekuperácia tepla MSF | 25 | 2.0 | 6,000-12,000 | O60 |
| Sekcia odmietnutia Lekárov bez hraníc | 25 | 2.5 | 6,000 | O60 alebo vo veku |
| RO predohrev- | 32 | 2.0 | 4,000-6,000 | O60 |
| TVC výparník | 19 | 2.0 | 3,000-5,000 | Vek pri 300 stupňoch |
| Ohrievač soľanky | 32 | 2.5-3.0 | 5,000 | Nano{0}}ošetrené |
Dodacia lehota:Veľkosti na sklade: 7-10 dní. Vlastné dĺžky: 15-20 dní. Nanoliečba pridáva 5 dní.
FAQ
Otázka 1: Je ASTM B111 C68700 vhodný pre vysokoteplotnú-odsoľovaciu soľanku?
A: Áno – až 70 stupňov pre štandardný model C68700, až 85 stupňov pre vysoko-hliníkovú (2,2 – 2,5 %) verziu.
GNEE testovala C68700 pri 80 stupňoch po dobu 6 mesiacov. Rýchlosť odzinkovanie bola 0,06 mm/rok – prijateľná pre 2,5 mm nástennú rúrku (životnosť 15+ rokov). Nad 85 stupňov prepnite na C70600 alebo titán. Vyžiadajte si vysoko{11}}hliník C68700 od GNEE pre akúkoľvek aplikáciu nad 70 stupňov .
Otázka 2: Ako je C68700 v porovnaní s C70600 z hľadiska energetickej účinnosti pri odsoľovaní?
A: C68700 znižuje spotrebu energie o 8-12% vďaka vyššej tepelnej vodivosti (105 vs 45 W/m·K).
Pre elektráreň s kapacitou 50 000 m³/deň 8 % úspora energie=350 000 USD ročne (pri 0,10 USD/kWh). Za 15 rokov ušetrí C68700 5,2 milióna dolárov na energii – čo výrazne prevyšuje akýkoľvek rozdiel v nákladoch na materiál.
Otázka 3: Ponúka GNEE trubice C68700 s povlakom proti-biologickému znečisteniu na odsoľovanie?
A: Nie je potrebný žiadny náter – nano{0}}upravený povrch C68700 prirodzene odoláva biologickému znečisteniu.
Nátery sa odlupujú vo vysoko{0}}odsoľovacej službe. Nanoúprava GNEE-modifikuje samotný kovový povrch: veľkosť zrna sa zmenšila na 50-100 nm, sila priľnavosti sa znížila o 70 %. V prípadovej štúdii Spojených arabských emirátov (prípad 2) sa ukázal C68700 ošetrený nano<5% biofouling after 24 months – better than coated titanium.
Q4: Aká je maximálna hladina chloridov pre C68700 pri odsoľovaní?
A: C68700 zvládne až 50 000 ppm chloridov – typické pre odsoľovanie morskej vody.
Film oxidu hlinitého je stabilný až do 50 000 ppm Cl⁻. Nad túto hodnotu (napr. vylúčenie soľanky pri 70 000 ppm), špecifikujte 2,5 mm stenu alebo nano-ošetrenie. Spoločnosť GNEE dodala C68700 pre koncentrácie soľanky až do 65 000 ppm bez porúch po 6 rokoch.
Q5: Môžem zvárať rúrky C68700 v odsoľovacích výmenníkoch tepla?
A: Áno – ale len na opravu, nie na originálnu výrobu.
Výmenníky tepla na odsoľovanie by mali používať bezšvíkové rúry (ASTM B111) s valcovanou expanziou do rúrok. Pri opravách zvarte plnivom C68700 a potom-zvarte tepelnú úpravu pri 300 stupňoch po dobu 1 hodiny. GNEE predáva opravné-rúry (1-3 metre) na údržbu.
Otázka 6: Aká je typická dodacia lehota pre projekty odsoľovania GNEE C68700 na Blízky východ?
A: 25-35 dní od dverí k dverám-z GNEE (Čína) do SAE, Saudskej Arábie alebo Kataru.
Veľkosti skladu: 7 dní výroba + 18 dní dodanie. Vlastné veľkosti: dodanie do 20 dní výroby + 18 dní. Nano-ošetrené: pridajte 5 dní. GNEE má sklad v Dubaji pre urgentné projekty (dodanie 2-3 dni pre skladové veľkosti).
Otázka 7: Ako GNEE overuje kvalitu C68700 pre špecifikácie odsoľovania?
A: Každá šarža prechádza 6 testami: chemická analýza, pevnosť v ťahu, tvrdosť, odzinkovanie ASTM G48, vírivý prúd a hydrostatický.
Laboratórium GNEE má certifikát ISO 17025. Pre projekty odsoľovania pridáva GNEE atest odolnosti voči biologickému znečisteniu(60-dňové ponorenie do živej morskej vody). Skúšobný protokol je súčasťou certifikátu mlyna. K dispozícii je kontrola treťou stranou (SGS, BV).
Otázka 8: Aký je rozdiel v nákladoch medzi štandardným a nano-ošetreným C68700 na odsoľovanie?
A: Nano{0}}ošetrenie stojí o 18 – 22 % viac, ale predlžuje interval čistenia z 8 mesiacov na 24+ mesiacov.
V prípade závodu s kapacitou 100 000 m³/deň stojí každé odstavenie čistenia 120 000 USD v strate výroby + 40 000 USD v práci. Nano-ošetrenie umožňuje vyhnúť sa 2 upratovaniam ročne=320 000 USD ročne. Doba návratnosti: 3-4 mesiace. GNEE odporúča nano{17}}ošetrenie pre všetky odsoľovanie teplou vodou (nad 25 stupňov).
Tabuľka rýchleho výberu pre kupujúcich odsoľovania
| Odsoľovacia sekcia | Teplota | Produkt GNEE C68700 | Hrúbka steny |
|---|---|---|---|
| Rekuperácia tepla MSF | 25-45 stupňov | Štandardné C68700-O60 | 2,0 mm |
| Fáza odmietnutia Lekárov bez hraníc | 45-60 stupňov | Štandardné C68700-O60 | 2,0 mm |
| RO predohrev-(teplá voda) | 28-35 stupňov | C68700 s nano{0}}ošetrením | 2,0 mm |
| TVC výparník | 70-80 stupňov | Vysoký-hliník (2,2 – 2,5 %) + staré | 2,5 mm |
| Ohrievač soľanky | 75-85 stupňov | Nano{0}}ošetrené + vysoký obsah hliníka | 2,5-3,0 mm |
Prísne testovanie C68700 - sledovateľnej kvality
Každá šarža materiálu C68700 prechádza prísnym viackrokovým procesom kontroly-. Pomocou optickej emisnej spektrometrie (OES) overujeme chemické zloženie -, najmä kritický obsah hliníka (2,0–3,0 %) a arzénu -, aby sme zaručili odolnosť proti korózii pri odzinku. Ťahové testy a Rockwellove kontroly tvrdosti potvrdzujú mechanické vlastnosti, zatiaľ čo hydrostatické a ultrazvukové testy zaisťujú integritu-bez netesností pre aplikácie výmenníkov tepla alebo kondenzátorov. Poskytujeme tiež úplné správy o sledovateľnosti vrátane analýz rozmerov, drsnosti povrchu a veľkosti zŕn. Všetky testy sa vykonávajú v našom laboratóriu akreditovanom podľa normy ISO 17025{14}}, čím sa zabezpečuje súlad s normami ASTM B111, ASME SB111 alebo špecifickými zákazníckymi normami.


Exportné-balenie – antikorové a drevené puzdro-
Po absolvovaní kontroly sú všetky skúmavky zabalené podľa exportných noriem a špecifických požiadaviek zákazníka-. Proces balenia je zdokumentovaný nižšie, aby sa zabezpečila sledovateľnosť a doručenie bez poškodenia-.
Kroky balenia zobrazené vo videu a obrázkoch:
1. Čistenie a sušenie rúr
2. Plastové koncovky na oboch koncoch
3. VCI antikorózny-papierový obal
4. Zväzok páskovania fóliou proti vlhkosti
5. Preglejkové drevené puzdro (v súlade s ISPM-15) s penovou výplňou
6. Označenie triedou ASTM, číslom šarže a kontrolnou pečiatkou



Presná výroba pre zliatinu C68700
Naša továreň je vybavená pokročilými strojmi na horizontálne plynulé odlievanie, vysokovýkonnými{0}}extrúznymi lismi (až 3 500 ton) a vysoko presnými{3}}linkami na ťahanie za studena, ktoré sú špeciálne kalibrované pre hliníkovú mosadz C68700. Na zabezpečenie jednotnosti mikroštruktúry a povrchov bez defektov-využívame aj online systémy na testovanie vírivými prúdmi a automatické jednotky na rezanie a zrážanie hrán. Celý výrobný proces je riadený centrálnym systémom SCADA, ktorý umožňuje-monitorovanie parametrov v reálnom čase, ako je teplota, rýchlosť a mazanie -, čo zaručuje konzistentné mechanické vlastnosti a rozmerovú presnosť pre každú rúrku alebo tyč C68700.

Výrobky z medi a zliatin medi – rozsah dodávok
| Formulár produktu | Bežné zliatiny / triedy | Rozsah veľkostí | Normy | Typické aplikácie |
|---|---|---|---|---|
| Rúrka / potrubie | C12200, C11000, C68700, C70600, C71500, C44300, C27000 | OD: 4 mm – 219 mm Hrúbka steny: 0,5 mm – 20 mm Dĺžka: do 15m |
ASTM B68, B75, B111, B280, B359, B466 | Výmenníky tepla, kondenzátory, HVAC, inštalatérske práce, olejové chladiče |
| Doska / list | C11000, C12200, C26000, C26800, C52100, C68700 | Hrúbka: 0,5 mm – 50 mm Šírka: do 1200 mm Dĺžka: do 4000 mm |
ASTM B152, B169, B103, B465 | Elektro diely, strešné krytiny, tesnenia, priemyselné panely |
| Tyč / Bar | C11000, C26000, C36000, C46400, C48500, C63000 | Priemer: 3 - 120 mm Dĺžka: 1m – 6m (alebo na mieru) |
ASTM B16, B124, B138, B150, B453 | Drieky ventilov, hriadele, spojovacie prvky, opracované komponenty |
| Drôt | C11000, C16200, C17500, C26000, C52100, C64700 | Priemer: 0,1 mm – 12 mm Hmotnosť cievky: do 100 kg |
ASTM B1, B2, B3, B197, B206, B624 | Zváracie elektródy, elektrické vodiče, pružiny, pletivo |
| Pás / fólia | C11000, C19400, C26000, C26800, C52100, C70250 | Hrúbka: 0,05 mm – 3,0 mm Šírka: 5-600 mm |
ASTM B36, B465, B694, B888 | Konektory, svorky, jazýčky batérie, tienenie, lisovacie diely |
Skontrolujte dnešné zásoby a dodaciu dobu




