C28000 H62 Mosadz Materiál PDF
Popis produktov
Výber medzi C26000 (kartušová mosadz) a H62 (čínska štandardná mosadz) predstavuje kritický bod rozhodnutia v špecifikácii mosadzných zliatin pre priemyselné aplikácie. Táto komplexná analýza skúma základné rozdiely, výkonnostné charakteristiky a vhodnosť použitia týchto dvoch široko{3}}používaných mosadzných zliatin na globálnych trhoch.
C26000, riadený normami ASTM, predstavuje západný prístup k metalurgii mosadze s dôrazom na odolnosť proti korózii a tvárnosť. H62, podľa čínskych štandardov GB, uprednostňuje mechanickú pevnosť a opracovateľnosť pri optimalizovaných nákladových bodoch. Pochopenie týchto rozdielov je nevyhnutné pre inžinierov, špecialistov na obstarávanie a výrobných profesionálov pôsobiacich v dnešných globalizovaných dodávateľských reťazcoch.
Globálne postavenie na trhu
| región | Primárny štandard | Najbežnejší stupeň mosadze | Charakteristika trhu |
|---|---|---|---|
| Severná Amerika | ASTM | C26000, C36000 | Aplikácie s vysokým{0}}výkonom |
| Európe | EN, DIN | CW508L, CW617N | Výroba zameraná-na kvalitu |
| východnej Ázie | JIS, GB | H62, H68, C2600 | Dôraz na objemovú výrobu |
| Juhovýchodná Ázia | Zmiešané (ASTM/GB) | C26000, H62 | Trhy-citlivé na náklady |
| Stredný východ | ASTM/EN | C26000, CW508L | Infraštruktúrne projekty |
| Latinská Amerika | ASTM | C26000 | Priemysel ťažby zdrojov |
Analýza chemického zloženia
Podrobné porovnanie zloženia
| Prvok | C26000 (ASTM B36) | H62 (GB/T 5231) | Vplyv na vlastnosti |
|---|---|---|---|
| meď (Cu) | 68.5 – 71.5% | 60.5 – 63.5% | Odolnosť proti korózii, vodivosť, ťažnosť |
| zinok (Zn) | Zostatok (28,5 – 31,5 %) | Zostatok (36,0 – 39,0 %) | Pevnosť, tvrdosť, zníženie nákladov |
| Olovo (Pb) | Menej ako alebo rovné 0,07 % | Menšie alebo rovné 0,08 % | Zlepšenie opracovateľnosti |
| Železo (Fe) | Menšie alebo rovné 0,05 % | Menšie alebo rovné 0,15 % | Zvýšenie pevnosti, zníženie spracovateľnosti |
| hliník (Al) | – | Menšie alebo rovné 0,01 % | Deoxidácia, zvýšenie sily |
| Cín (Sn) | – | Menšie alebo rovné 0,20 % | Zlepšenie odolnosti proti korózii |
| Arzén (As) | Menšie alebo rovné 0,02 % | – | Odolnosť proti odzinku |
| fosfor (P) | Menšie alebo rovné 0,02 % | Menšie alebo rovné 0,01 % | Deoxidačné činidlo |
Analýza kompozičného vplyvu
8-10% rozdiel v obsahu medi medzi týmito zliatinami vytvára kaskádové efekty v rámci ich profilov vlastností:
Vyšší obsah medi (C26000):
Zvýšená odolnosť proti korózii v morskom a atmosferickom prostredí
Vynikajúca elektrická a tepelná vodivosť
Zlepšená ťažnosť pre zložité operácie tvárnenia
Lepšie vlastnosti spájkovania a zvárania
Vyššie náklady na materiál vďaka prémii medi
Vyšší obsah zinku (H62):
Zvýšená klznosť a pevnosť v ťahu
Vylepšená obrobiteľnosť vďaka zlepšenej tvorbe triesok
Lepšie pracovné vlastnosti za tepla
Znížené náklady na materiál
Mierne znížená odolnosť proti korózii

Porovnanie mechanických vlastností
Ťahové vlastnosti pri izbovej teplote
| Nehnuteľnosť | C26000 (žíhané) | C26000 (H04) | H62 (Žíhané) | H62 (tvrdý) | Jednotky |
|---|---|---|---|---|---|
| Pevnosť v ťahu | 300-380 | 410-540 | 315-390 | 440-540 | MPa |
| Medza klzu (0,2 %) | 75-140 | 275-380 | 105-165 | 285-395 | MPa |
| Predĺženie | 60-68 | 15-25 | 50-65 | 8-20 | % |
| Tvrdosť (HV) | 60-85 | 115-145 | 70-95 | 125-155 | HV |
| Modul pružnosti | 110 | 110 | 105 | 105 | GPa |
| Sila únavy (10^7 cyklov) | 140 | 180 | 145 | 190 | MPa |
Teplota-Vlastnosti závislé od teploty
| Teplota | Nehnuteľnosť | C26000 | H62 | Jednotky |
|---|---|---|---|---|
| -40 stupňov | Pevnosť v ťahu | 420 | 435 | MPa |
| 20 stupňov | Pevnosť v ťahu | 340 | 355 | MPa |
| 100 stupňov | Pevnosť v ťahu | 315 | 325 | MPa |
| 200 stupňov | Pevnosť v ťahu | 280 | 285 | MPa |
| 300 stupňov | Pevnosť v ťahu | 245 | 240 | MPa |
Charakteristiky tvarovania
| Operácia tvárnenia | Hodnotenie C26000 | Hodnotenie H62 | Komentáre |
|---|---|---|---|
| Hlboká kresba | výborné (5/5) | dobre (4/5) | C26000 lepší pre zložité tvary |
| Ohýbanie | výborné (5/5) | Veľmi dobré (4/5) | Obe vhodné pre úzke polomery |
| Spinning | výborné (5/5) | dobre (4/5) | C26000 sa uprednostňuje pre tenkostenné-časti |
| Studený kurz | Veľmi dobré (4/5) | výborné (5/5) | H62 lepší pre spojovacie prvky |
| Valcovanie závitov | dobre (3/5) | výborné (5/5) | H62 oveľa lepšia povrchová úprava |
| Pečiatkovanie | výborné (5/5) | Veľmi dobré (4/5) | Obe vynikajúce pre jemné detaily |
Fyzikálne a tepelné vlastnosti
Porovnanie fyzikálnych vlastností
| Nehnuteľnosť | C26000 | H62 | Jednotky | Význam |
|---|---|---|---|---|
| Hustota | 8.53 | 8.40 | g/cm³ | Úvahy o hmotnosti |
| Teplota topenia | 915-940 | 905-925 | stupňa | Teplota spracovania |
| Teplota kvapaliny | 940 | 925 | stupňa | Parametre odlievania |
| Teplota Solidus | 915 | 905 | stupňa | Tepelné spracovanie |
| Elektrická vodivosť | 28 % IACS | 26 % IACS | % | Elektrické aplikácie |
| Tepelná vodivosť | 120 | 109 | W/m·K | Odvod tepla |
| Koeficient tepelnej rozťažnosti | 20.5 | 20.8 | 10⁻⁶/K | Rozmerová stabilita |
| Magnetická priepustnosť | 1.0 | 1.0 | μ/μ₀ | Nemagnetické aplikácie |
Parametre tepelného spracovania
| Proces | Parameter | C26000 | H62 | Jednotky |
|---|---|---|---|---|
| Žíhanie | Teplota | 425-650 | 450-650 | stupňa |
| Žíhanie | Čas | 0.5-3 | 0.5-2 | hodiny |
| Horúca práca | Rozsah teplôt | 600-800 | 650-850 | stupňa |
| Zníženie práce za studena | Pred žíhaním | 85% | 80% | % |
| Veľkosť zrna (žíhané) | ASTM | 5-7 | 4-6 | číslo |
Analýza odolnosti proti korózii
Porovnanie environmentálnej výkonnosti
| Životné prostredie | Výkon C26000 | H62 Výkon | Rýchlosť korózie (μm/rok) |
|---|---|---|---|
| Atmosférické (mestské) | Výborne | Dobre | C26000: 2-5, H62: 5-8 |
| Atmosférické (námorné) | Výborne | Spravodlivé-Dobré | C26000: 5-10, H62: 10-15 |
| Sladká voda | Výborne | Dobre | C26000: 1-3, H62: 3-6 |
| Morská voda | Dobre | Spravodlivé | C26000: 15-25, H62: 25-40 |
| Pôda (priemer) | Dobre | Spravodlivé | C26000: 5-15, H62: 10-25 |
| Roztoky amoniaku | Chudák | Chudák | Obe sú náchylné na praskanie v dôsledku napätia |
| Zlúčeniny síry | Spravodlivé | Spravodlivé | Oba vyžadujú ochranné opatrenia |
Odolnosť proti odzinku
| Skúšobná podmienka | Výsledok C26000 | H62 Výsledok | Štandardné |
|---|---|---|---|
| ASTM B858 Metóda A | Vrstva<200μm | Layer >200μm | ASTM B858 |
| ISO 6509-1 (24 hodín) | Typ 1 (výborný) | Typ 2 (dobrý) | ISO 6509 |
| Zrýchlený test (80 stupňov) | Minimálny útok | Mierny útok | Interné |
| Expozícia v teréne (5 rokov) | Iba povrch | Podpovrchová penetrácia | Porovnávací |
Výrobné a spracovateľské charakteristiky
Posúdenie obrobiteľnosti
| Obrábacia operácia | Hodnotenie C26000 | Hodnotenie H62 | Rýchlosť rezania (m/min) | Porovnanie životnosti nástroja |
|---|---|---|---|---|
| Sústruženie | Dobré (3,5/5) | výborné (5/5) | C26000: 150-250, H62: 200-350 | H62: 2x dlhšie |
| Vŕtanie | Dobré (3,5/5) | výborné (5/5) | C26000: 80-120, H62: 120-180 | H62: 1,8x dlhšie |
| Frézovanie | dobre (3/5) | Veľmi dobré (4,5/5) | C26000: 100-180, H62: 150-250 | H62: 1,5x dlhšie |
| Navliekanie závitov | Spravodlivé (2,5/5) | výborné (5/5) | C26000: 60-100, H62: 100-150 | H62: 3x dlhšie |
| Povrchová úprava | Ra 1,6-3,2 | Ra 0,8-1,6 | μm | H62 nadradený |
Vlastnosti zvárania a spájania
| Metóda spájania | C26000 Vhodnosť | H62 Vhodnosť | Odporúčané parametre |
|---|---|---|---|
| Zváranie TIG | Výborne | Dobre | Nízky prúd, čistý argón |
| Zváranie MIG | Dobre | Spravodlivé | Dezoxidovaná bronzová výplň |
| Spájkovanie | Výborne | Veľmi dobré | 750-850 stupňov, potrebný tok |
| Spájkovanie | Výborne | Veľmi dobré | 185-250 stupňov, kolofónny tok |
| Odporové zváranie | Veľmi dobré | Dobre | Vysoký tlak, krátky čas |
| Trecie zváranie | Dobre | Veľmi dobré | Mierny tlak |
Reakcia na tepelné spracovanie
| Liečba | Odpoveď C26000 | H62 Odpoveď | Typické parametre |
|---|---|---|---|
| Úľava od stresu | Dobrá odozva | Dobrá odozva | 250-300 stupňov, 1-2 hodiny |
| Úplné žíhanie | Výborne | Výborne | 450-650 stupňov, riadené chladenie |
| Čiastočné žíhanie | Veľmi dobré | Veľmi dobré | 350-450 stupňov, chladenie vzduchom |
| Age Hardening | Neuplatňuje sa | Neuplatňuje sa | Jednofázové-zliatiny |
| Zjemnenie zrna | možné | možné | Riadená deformácia + žíhanie |
Výkonnosť-špecifická pre aplikáciu
Matica priemyselných aplikácií
| Priemyselný sektor | Aplikácia | Prednosť C26000 | H62 Prednosť | Výberové kritériá |
|---|---|---|---|---|
| Architektúra | Kovanie dverí | ★★★★★ | ★★★ | Vzhľad, odolnosť proti korózii |
| Architektúra | Okenné kovanie | ★★★★★ | ★★★ | Odolnosť voči poveternostným vplyvom, tvarovateľnosť |
| Automobilový priemysel | Radiátorové jadrá | ★★★★ | ★★★★★ | Náklady, tepelná vodivosť |
| Automobilový priemysel | Palivový systém | ★★★★★ | ★★★ | Odolnosť proti korózii |
| Elektronika | Konektory | ★★★★★ | ★★★ | Vodivosť, spoľahlivosť |
| Elektronika | Chladiče | ★★★★ | ★★★★★ | Pomer nákladov-výkon |
| Marine | Hardvér vrtule | ★★★★★ | ★★ | Odolnosť voči morskej vode |
| Marine | Palubné kovanie | ★★★★★ | ★★★ | Odolnosť proti korózii |
| Inštalatérstvo | Telesá ventilov | ★★★★ | ★★★★★ | Obrobiteľnosť, cena |
| Inštalatérstvo | Potrubné armatúry | ★★★★★ | ★★★ | Odolnosť proti odzinku |
Výkon v špecifických aplikáciách
| Aplikácia | Kritické vlastnosti | C26000 Výhody | H62 Výhody |
|---|---|---|---|
| Puzdrá na kazety | Tvarovateľnosť, pevnosť | Osvedčené vojenské dedičstvo, schopnosť hlbokého ťahania | Cenovo-efektívne pre športové strelivo |
| Komponenty lampy | Vodivosť, odolnosť proti korózii | Vynikajúca odolnosť voči atmosfére | Nižšie náklady na vnútorné aplikácie |
| Pohyby hodín | Precíznosť, stabilita | Rozmerová stálosť, jemné opracovanie | Cenovo-efektívne pre pohybové zariadenia |
| Hudobné nástroje | Akustické vlastnosti, spracovateľnosť | Tradičná voľba, výborné tvarovanie | Cenová výhoda pre študentské nástroje |
| Dekoratívny hardvér | Vzhľad, výdrž | Špičkový vonkajší výkon | Vnútorné aplikácie,-veľkoobjemová výroba |
Ekonomické úvahy a úvahy o dodávateľskom reťazci
Faktory analýzy nákladov
| Komponent nákladov | C26000 Náraz | H62 Náraz | Typický rozdiel |
|---|---|---|---|
| Surovina | Vyšší obsah medi | Nižší obsah medi | H62: o 15-25 % nižšia |
| Spracovanie | Štandardné sadzby | Vylepšená opracovateľnosť | H62: o 10-20% nižšia |
| Sekundárne operácie | Štandardné | Znížená povrchová úprava | H62: 5-15% nižšie |
| Kontrola kvality | Štandardné | Štandardné | Porovnateľné |
| Doprava | Štandardné | Štandardné | Porovnateľné |
| Celkové výrobné náklady | Základná línia | Znížená | H62: o 12-20 % nižšia |
Charakteristika globálneho dodávateľského reťazca
| región | C26000 Dostupnosť | H62 Dostupnosť | Lead Times | Konzistentnosť kvality |
|---|---|---|---|---|
| Severná Amerika | Výborne | Obmedzené | 2-4 týždne | Veľmi vysoká |
| Európe | Výborne | Mierne | 3-6 týždňov | Veľmi vysoká |
| Čína | Dobre | Výborne | 1-2 týždne | Vysoká |
| Juhovýchodná Ázia | Dobre | Výborne | 2-3 týždne | Dobrá{0}}Vysoká |
| India | Mierne | Dobre | 4-6 týždňov | Mierne{0}}Dobré |
| Brazília | Dobre | Obmedzené | 6-8 týždňov | Dobre |
Trendy trhových cien (5-ročná história)
| rok | Index ceny medi | C26000 Relatívna cena | H62 Relatívna cena | Cenový rozdiel |
|---|---|---|---|---|
| 2019 | 100 | 100 | 82 | 18% |
| 2020 | 95 | 96 | 79 | 17% |
| 2021 | 125 | 126 | 104 | 17% |
| 2022 | 135 | 137 | 113 | 18% |
| 2023 | 115 | 116 | 96 | 17% |
Normy a špecifikácie
Porovnanie medzinárodných noriem
| Štandardné telo | Označenie C26000 | H62 Ekvivalent | Rozsah | Regionálne použitie |
|---|---|---|---|---|
| ASTM (USA) | C26000 | – | Špecifikácia materiálu | Severná/Južná Amerika |
| EN (Európa) | CW508L | – | európsky štandard | Európskej únie |
| JIS (Japonsko) | C2600 | C2680 | Japonský priemysel | Japonsko, juhovýchodná Ázia |
| GB (Čína) | – | H62 | Čínsky štátny príslušník | Čína, rozvíjajúce sa trhy |
| IS (India) | – | Podobne ako H62 | Indický štandard | India, okolité regióny |
| ABNT (Brazília) | ekvivalent NBR | – | Brazílsky štandard | Brazília |
Porovnanie špecifikácií kvality
| Testovací parameter | Požiadavka C26000 | Požiadavka H62 | Testovacia metóda |
|---|---|---|---|
| Chemické zloženie | ASTM B36 | GB/T 5231 | ICP-OES, XRF |
| Ťahové vlastnosti | ASTM B36 | GB/T 228 | Univerzálne testovanie |
| Veľkosť zrna | ASTM E112 | GB/T 6394 | Metalografický |
| Kvalita povrchu | ASTM B36 | GB/T 8888 | Vizuálne, rozmerové |
| Rozmerová tolerancia | ASTM B36 | GB/T 4423 | Presné meranie |
| Odolnosť proti korózii | ASTM B858 | GB/T 10119 | Zrýchlené testovanie |
Záver a odporúčania
Vyberte C26000, keď:
Odolnosť proti korózii je prvoradá
Estetický vzhľad je dôležitý
Vyžaduje sa hlboké ťahanie alebo zložité tvarovanie
Elektrická vodivosť je dôležitá
Očakáva sa vystavenie morskej alebo drsnej atmosfére
Dlhodobá-spoľahlivosť odôvodňuje prémiové náklady
Vyberte H62, keď:
Optimalizácia nákladov je prvoradá
Ide o veľkoobjemové obrábacie operácie
Požiadavky na mechanickú pevnosť sú mierne
Aplikácia v interiéri alebo riadenom prostredí
Je potrebná flexibilita dodávateľského reťazca
Efektívnosť spracovania ovplyvňuje celkové náklady
Naša továreň
Špecializujeme sa na poskytovanie komplexného sortimentu materiálov vrátane čistej medi (C11000), mosadze (C26000, C28000) a fosforového bronzu, ktoré sú dostupné v rôznych formách, ako sú pásy, plechy, rúrky a zvitky. Vybavené pokročilými valcovňami, linkami na plynulé liatie a presným deliacim zariadením, ponúkame plne prispôsobiteľné rozmery, temperovanie (od mäkkého žíhaného po plne tvrdé) a povrchové úpravy (frézované, lesklé, kartáčované), aby sme splnili špecifické požiadavky zákazníkov. Naša integrovaná prevádzka-od tavenia a legovania až po konečnú kontrolu-zabezpečuje úplnú sledovateľnosť a konzistentnosť. Certifikovaní podľa medzinárodných noriem, ako je ISO 9001, implementujeme prísnu kontrolu kvality SPC v každej fáze. Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať pre podrobné informácie a technické ponuky. Mail:sales@gneemetal.com

Balenie produktu
Náš exportný baliaci systém je špeciálne navrhnutý pre-vysokohodnotné medené produkty, pričom využíva viac-vrstvovú priemyselnú-ochranu. Štandardný proces zahŕňa: zabalenie produktu papierom VCI (Vapor Corrosion Inhibitor), aby sa účinne zabránilo korózii soľným sprejom počas námornej prepravy; vloženie vystužených drevených hriadeľov do vnútorných priemerov cievky a pripevnenie vysokopevnostných plastových chráničov hrán, aby sa zabránilo poškodeniu hrán; bezpečné pripevnenie celého balenia k fumigovaným dreveným paletám označeným IPPC-s krížovou oceľovou páskou pre štrukturálnu integritu; a nakoniec celé utesnenie obalu vodotesnou strečovou fóliou, aby sa zabezpečila odolnosť voči vlhkosti a prachu. Všetky obaly sú jasne označené prepravnými štítkami a bezpečnostnými upozorneniami a v kombinácii s prispôsobenými plánmi nakladania maximalizuje využitie priestoru kontajnera.





