Technický dôvod na výberStriebro-Ložisková meď (ako naprC11300, C11400, aleboC11500)nadštandardnéC11000 (ETP) meďje jeho výrazne nadradenýteplota mäknutia. Zatiaľ čoC11000 meďposkytuje vodivosť101 % IACS min, začne strácať svoju tvrdosť-opracovanú za studena a iba žíha200 stupňov Celzia. Pridaním 8 až 25 uncí striebra na tonu sa bod mäknutia zvýši na300-350 stupňov Celzia. Pre B2B kupujúcich v odvetví motorov a generátorov to zabraňuje mechanickému zlyhaniu počas-otáčania vysokou rýchlosťou. Naše priemyselné profily a tempery môžete hodnotiť naPrehľad produktov C11000.
Prečo C11000 stráca tvrdosť pri 200 stupňoch Celzia?
V tvrdom-nakreslenom staveMateriál c11000pre svoju silu sa spolieha na vnútorné napätie (práca za studena). Atómy čistej medi sú však vysoko mobilné; pri 200 stupňoch Celzia sa začnú preskupovať do mäkkej, žíhanej štruktúry. Atómy striebra v striebornej-medi pôsobia ako metalurgické „kotvy“, ktoré bránia tejto rekryštalizácii. To zaisťuje, že komutátor alebo rotor si zachovajú svojepevnosť v ťahua rozmerová stabilita aj pri vytváraní značného prevádzkového tepla.
Podrobný pohľad na to, ako sú tieto prídavky stôp kategorizované v rámci medenej matrice, nájdete v našom článkuchemické zloženie zliatiny C11000. Ak je teplota vášho operačného prostredia nižšia ako 150 stupňov Celzia, štandardnéMedená tyč C11000je cenovo{0}}najlepšou voľbou.
C11000 vs. striebro-Tepelná stabilita medeného ložiska
| Nehnuteľnosť | C11000 (ETP meď) | C11400 (strieborné-ložisko) |
| Teplota mäknutia (1 hodina) | 200 stupňov Celzia | 325 až 350 stupňov Celzia |
| Elektrická vodivosť | 101 % IACS min | 100 % až 101 % IACS |
| Obsah striebra (Ag) | Iba sledovanie | 0,03 % až 0,05 % |
| Tepelná vodivosť | 388 W/m·K | 385 W/m·K |
| Klasifikácia | Je to čistá meď C110 | Vysoká zliatina medi |
Ovplyvňuje obsah striebra vodivosť C11000?
Hlavnou výhodou striebornej{0}}meď je, že poskytuje tepelnú odolnosť s takmer nulovou stratou vodivosti. Na rozdiel od mosadze alebo bronzu, ktoré výrazne klesajú v hodnotení IACS, strieborné-triedy ložísk zostávajú na100 % až 101 % IACS. To umožňuje vysoko efektívny prenos energie v ťažkých-strojoch.
Okrem toho majú obe triedy takmer rovnaké limity mechanického tvarovania. Môžete sa poradiť s naším technickým auditom, čiC110 meď je ohýbateľná aby ste zistili, či za studena{0}}opracovaná tempera týchto zliatin dokáže zvládnuť úzky-polomer ohybov požadovaný pre vinutia rotora.
Aplikačná matica výberu pre tepelné prostredia
| Komponent | Preferovaný stupeň | Primárny úžitok |
| Štandardná prípojnica | C11000 (ETP) | Maximálna hospodárnosť |
| Komutátor motora | C11400 / C11500 | Odolnosť proti "hubovaniu" |
| Rotorová lišta generátora | Strieborné-ložisko | Vysoká{0}}záťažová tepelná stabilita |
| Spájkované koncovky | C11300 | Stabilné pri vysoko{0}}pripájaní |
| Vedenie transformátora | C11000 | Nízky odpor pri štandardnej teplote |
Je C11000 cenovo-efektívnejší pre motorové komutátory?
Z pohľadu B2B obstarávania,cena medi 11000 cje základnou líniou odvetvia. Strieborná-meď je prémiový produkt vďaka obsahu striebra a špeciálnemu taveniu potrebnému na udržanie prísnych tolerancií Ag-ppm. Náklady na poruchu motora spôsobenú zmäknutým, zdeformovaným komutátorom sú však tisíckrát vyššie ako materiálová prémia.
Ak váš výrobný proces zahŕňa vysokoteplotné{0}}bezolovnaté{1}}spájkovanie, obsah striebra zaisťuje, že materiál zostane tvrdý a chráni mechanické zarovnanie zostavy. V prípade spájkovaných komponentov by ste si mali pozrieť aj našu príručku Neobsahuje kyslík C110 mediaby sa predišlo problémom s vodíkovým krehnutím bežným v triedach ETP.
Časté otázky: C11000 a striebro{1}}Ložisková meď
1. Ako overím obsah striebra v mojej zásielke?
Musíte požiadať aTestovací certifikát mlyna (MTC). Obsah striebra (Ag) sa uvádza v unciach na tonu alebo v percentách. Pre C11000 sa striebro zvyčajne neuvádza, pretože sa považuje za stopový prvok.
2. Líši sa strieborné-meď od C11000?
Nie. Obidve majú rovnaký výrazný červenkastý-ružový medený odtieň. Vizuálna identifikácia nie je možná; musíte sa spoľahnúť na označenie materiálu alebo chemický test.
3. Je striebro-ložisková meď tvrdšia ako C11000?
Pri rovnakom temperovaní (napr. Tvrdý-kreslený) je ich počiatočná tvrdosť rovnaká. Rozdiel je v tom, že striebro-obsahuje meďzachovávaže tvrdosť pri vystavení teplu, zatiaľ čo C11000 rýchlo mäkne.
4. Aké sú bežné úrovne obsahu striebra (oz/t)?
Najbežnejšie priemyselné špecifikácie sú 8, 10, 15 a 25 uncí na tonu. Vyšší obsah striebra koreluje s vyššími teplotami mäknutia.
5. Môžem použiť C11000, ak používam nízkoteplotnú{2}}spájku?
áno. Ak váš proces spájkovania zostane pod 180 stupňov Celzia a prevádzková teplota dielu zostane nízka,elektrolyticky húževnatý smolameď úplne postačuje.
6. Môže vaša továreň dodať ETP aj striebornú-meď?
áno. Udržujeme rozsiahle zásoby vt2 meď(C11000) pre štandardné elektrické panely a špecializované strieborné-nosné tyče pre automobilový priemysel. Kontaktujte nás pre porovnávaciu cenovú ponuku na základe vašich špecifických požiadaviek na teplotu.
Získajte{0}}stav inventára v reálnom čase
Špecifikácie a sortiment produktu
| Kategória produktu | Bežné druhy (zliatiny) | Rozsah veľkostí (rozmery) | Normy |
| Medené tyče | C11000, C12200, C10200, C14500 | Priemer:3 mm – 400 mm Tvar:Okrúhle, šesťhranné, štvorcové |
ASTM B187, EN 12163 |
| Medené rúrky | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm – 219 mm Hrúbka steny:0,2 - 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Medené dosky | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Hrúbka:0,1 mm – 150 mm šírka:Až 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Medené drôty | C11000, C10200, mosadzný drôt | Priemer:0,05 mm – 10,0 mm Formulár:Cievka alebo cievka |
ASTM B3, EN 13602 |
| Medené pásiky | C11000, C12200, C26800 (mosadz) | Hrúbka:0,05 mm – 3,0 mm šírka:5 mm – 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Poznámka k prispôsobeniu:
Vlastné rozmery:Poskytujeme presné rezanie a rezanie, aby sme splnili vaše špecifické požiadavky projektu.
Dostupné tempery:Mäkká (O), Pol{0}}tvrdá (H02), Plne tvrdá (H04) a Pružinová (H08).
Povrchová úprava:Svetlé žíhanie, leštené alebo pokovované (cín, striebro, nikel) na požiadanie.
Priemyselné{0}}kvalitné exportné balenie
Maximálna ochrana proti oxidácii, vlhkosti a poškodeniu pri preprave.
1. Anti-ochrana proti oxidácii
Ochranná fólia VCI Paper & Moisture-:Každá objednávka je vákuovo-zapečatená alebo zabalená do-antikoróznych materiálov, aby sa zabezpečilo, že meď zostane počas námornej prepravy svetlá a bez lesku{2}}.
2. Zosilnená štrukturálna podpora
Drevené prepravky vhodné na plavbu:Používame vystužené drevené puzdrá-bez fumigácie (ISPM-15) a oceľové pásky na tyče, rúrky a ťažké platne, aby sme predišli ohýbaniu alebo poškriabaniu povrchu.
3. Bezpečná manipulácia a nakladanie
Vysokozdvižný vozík-Pripravené palety:Všetky materiály sú zabezpečené na štandardizovaných exportných paletách pre jednoduché vykladanie a maximálnu stabilitu v kontajneroch.
4. Jasná identifikácia
Profesionálne označovanie:Každý balík obsahuje podrobné štítky s číslami tepla, špecifikáciami a čistou hmotnosťou pre efektívnu správu zásob.





Pokročilá výroba a kontrola kvality
1. Základné výrobné zariadenia
Up{0}}odlievanie a linky kontinuálneho odlievania:Zaisťuje medené tyče a drôty vysokej{0}}čistoty bez kyslíka- s jednotnou štruktúrou zŕn.
Vysoko presné{0}}trate na valcovanie za studena/za tepla:Automatická kontrola hrúbky medených plechov a pásov s toleranciou ±0,01 mm.
Veľkoplošné{0}}extrúzne a ťahacie stroje:Schopný vyrábať bezšvíkové medené rúry a tyče rôznych priemerov a tvarov.
Atmosféricky riadené žíhacie pece:Proces svetlého žíhania na dosiahnutie špecifických temperovaní (mäkké, polotvrdé, polotvrdé, tvrdé) bez povrchovej oxidácie.
2. V-Centre vlastných testov
Priame-čítacie spektrometre:Okamžitá analýza chemického zloženia zaručujúca čistotu Cu a presné legovanie (mosadz, bronz atď.).
Univerzálne skúšačky ťahu:Overenie mechanických vlastností vrátane pevnosti v ťahu, predĺženia a medze klzu.
Vírivé prúdy a ultrazvukové testovanie:100 % nedeštruktívna-kontrola rúr a tyčí na zistenie vnútorných trhlín alebo kazov.
Testery vodivosti a tvrdosti:Zabezpečenie elektrickej vodivosti (IACS) a tvrdosť podľa Vickersa/Rockwella spĺňajú medzinárodné normy (ASTM, EN, DIN).





Získajte rýchlu cenovú ponuku a plán logistiky




