Pre aplikácie vyžadujúce-vysokoteplotné spájkovanie alebo zváranie,C12000 (deoxidovaná meď s nízkym obsahom fosforu)je technicky lepšia akoC11000, pretože eliminuje riziko vodíkového skrehnutia. Zatiaľ čoC11000 meďposkytuje maximálnu elektrickú vodivosť101 % IACS min, jeho vnútorný obsah kyslíka spôsobuje štrukturálne praskanie počas spájkovania.C12000ponúka rovnováhu udržiavaním vysokej vodivosti (98% až 100% IACS), pričom je bezpečný pre všetky procesy spájania. Pre štandardné elektrické prípojnice, kde nie je zahrnuté zváranie,Medená tyč C11000zostáva nákladovo najefektívnejším-riešením.
Prečo fosfor v C12000 zabraňuje zlyhaniu spájkovania?
Zásadný rozdiel spočíva v procese rafinácie.C11000 meďjeelektrolyticky húževnatý smolatriedy, ktorá obsahuje 0,02 % až 0,04 % kyslíka. Pri zahrievaní v plameni bohatom na vodík- tento kyslík reaguje a vytvára vnútornú paru, čo vedie k poruche. C12000 je "deoxidovaný nízky fosfor" (DLP), kde sa na odstránenie kyslíka používa malé množstvo fosforu (0,004 % až 0,012 %).
Ak váš projekt vyžaduje vysoko{0}}vodivé spoje, ktoré musia byť spájkované striebrom-, mali by ste overiť, čiC110 meď neobsahuje kyslíkaby sa predišlo katastrofickým poruchám poľa. Pre výrobcov elektrických rozvádzačov je prechod z C11000 na C12000 často kľúčom k prechodu od mechanických spojovacích prvkov k spájkovaným zostavám.
Chemické prahy a prahy vodivosti
| Prvok | C11000 (ETP meď) | C12000 (DLP meď) |
| Čistota medi | 99,90 % min. čistota | 99,90 % min |
| fosfor (P) | Žiadne / Trace | 0,004 % až 0,012 % |
| kyslík (O) | 0,02 % až 0,04 % | Žiadne (deoxidované) |
| Elektrická vodivosť | 101 % IACS min | 98 % až 100 % IACS |
| Tepelná vodivosť | 388 W/m·K | 377 W/m·K |
Vodivosť vs. zvárateľnosť: Ako si vybrať správnu triedu
Pre manažérov obstarávania je rozhodnutie zvyčajne kompromisom-.Materiál C11000je celosvetový štandard pre maximálnu elektrickú účinnosť. C12000 je však špecializovanou voľbou pre „vysoko{2}}vodivé zváranie“. Na rozdiel od C12200 (High Phosphorus), ktorý klesá na 85 % IACS, C12000 zostáva veľmi blízko k hranici 100 %.
Pri porovnávaníC11000 vs C12200, C12000 slúži ako stredná cesta pre presné strojárstvo. Často sa vyskytuje vo vysokovýkonných{2}}chladiacich systémoch, kde sa rúrky musia spájkovať na rozdeľovacie dosky.
Kompatibilita výroby a spájania
| Proces | C11000 (ETP) | C12000 (DLP) |
| Mäkké spájkovanie | Výborne | Výborne |
| Strieborné spájkovanie | Riziko prasknutia | Výborne |
| Zváranie TIG / MIG | Neodporúča sa | Výborne |
| Práca za studena | [此处添加内链 14: Excellent Bending -> 链接到 文章#14] | Výborne |
| Obrobiteľnosť | 20 % (Gummy) | 20 % (Gummy) |
Poraďte sa s odborníkom na materiály
Je C12000 drahší ako C11000?
áno,C12000zvyčajne nesie prémiu nadCena medi C110základná línia. Je to spôsobené krokom sekundárnej deoxidácie a nižšími objemami výroby v porovnaní s ETP triedou na-trhovom trhu. Z hľadiska B2B musia „Total Cost of Ownership“ zodpovedať za spoľahlivosť spojov. Ak vaša aplikácia zahŕňa stlačenú kvapalinu alebo plyn, konštrukčná bezpečnosť C12000 odôvodňuje dodatočné náklady.
Typické mechanické vlastnosti (polo{0}}tvrdé H02)
| Nehnuteľnosť | Metrická jednotka | Hodnota C11000 / C12000 |
| Pevnosť v ťahu | MPa | 240 až 300 |
| Medza klzu | MPa | 170 až 280 |
| Tvrdosť | Vickers (HV) | 75 až 95 |
| Predĺženie | % v 50 mm | 15 % min |
Vyžiadajte si najnovšiu cenovú ponuku
Často kladené otázky: C11000 vs. C12000
1. Prečo je C11000 štandardom pre prípojnice, ak sa nedá bezpečne spájkovať?
Prípojnice sa väčšinou spájajú pomocou mechanických skrutiek a matíc alebo ultrazvukového zvárania, pričom ani jedno z nich nezahŕňa vysoké teploty a vodíkové atmosféry, ktoré spôsobujú krehnutiet2 meď.
2. Považuje sa C12000 za „čistú meď“?
áno. Keďže si zachováva minimálny obsah medi 99,90 %, je klasifikovaná ako komerčne čistá meď, rovnako akoMateriál c11000.
3. Čo je ekvivalentom C12000 v európskych normách?
Ekvivalent jeCu-DLP (CW023A). V Európe sa bežne používa na špecializované strešné krytiny a špičkové{1}}priemyselné potrubia.
4. Môžem použiť C11000 na zváranie TIG?
Veľmi sa to neodporúča. Kyslík spôsobí pórovitosť a praskanie-kovu. Pre vysokokvalitné zvárané medené konštrukcie je C12000 alebo C12200 povinný.
5. Ako potvrdím, že som dostal C12000 a nie ETP?
TheTestovací certifikát mlyna (MTC)musí vykazovať obsah fosforu medzi 0,004 % a 0,012 %. Ak je fosfor nula, máte C11000.
6. Máte na sklade C11000 aj C12000?
Udržujeme rozsiahle zásoby vt2 medený významC11000 pre štandardný prenos výkonu. Dodávame tiež C12000 pre špecializované projekty vyžadujúce vysokú vodivosť a kompatibilitu spájkovania. Kontaktujte nás pre porovnávaciu cenovú ponuku.
Špecifikácie a sortiment produktu
| Kategória produktu | Bežné druhy (zliatiny) | Rozsah veľkostí (rozmery) | Normy |
| Medené tyče | C11000, C12200, C10200, C14500 | Priemer:3 mm – 400 mm Tvar:Okrúhle, šesťhranné, štvorcové |
ASTM B187, EN 12163 |
| Medené rúrky | C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 | OD:2 mm – 219 mm Hrúbka steny:0,2 - 20 mm |
ASTM B280, EN 12735 |
| Medené dosky | C11000 (ETP), C10200, C12200 | Hrúbka:0,1 mm – 150 mm šírka:Až 2500 mm |
ASTM B152, DIN 1751 |
| Medené drôty | C11000, C10200, mosadzný drôt | Priemer:0,05 mm – 10,0 mm Formulár:Cievka alebo cievka |
ASTM B3, EN 13602 |
| Medené pásiky | C11000, C12200, C26800 (mosadz) | Hrúbka:0,05 mm – 3,0 mm šírka:5 mm – 610 mm |
ASTM B19, EN 1652 |
Poznámka k prispôsobeniu:
Vlastné rozmery:Poskytujeme presné rezanie a rezanie, aby sme splnili vaše špecifické požiadavky projektu.
Dostupné tempery:Mäkká (O), Pol{0}}tvrdá (H02), Plne tvrdá (H04) a Pružinová (H08).
Povrchová úprava:Svetlé žíhanie, leštené alebo pokovované (cín, striebro, nikel) na požiadanie.
Priemyselné{0}}kvalitné exportné balenie
Maximálna ochrana proti oxidácii, vlhkosti a poškodeniu pri preprave.
1. Anti-ochrana proti oxidácii
Ochranná fólia VCI Paper & Moisture-:Každá objednávka je vákuovo-zapečatená alebo zabalená do-antikoróznych materiálov, aby sa zabezpečilo, že meď zostane počas námornej prepravy svetlá a bez lesku{2}}.
2. Zosilnená štrukturálna podpora
Drevené prepravky vhodné na plavbu:Používame vystužené drevené puzdrá-bez fumigácie (ISPM-15) a oceľové pásky na tyče, rúrky a ťažké platne, aby sme predišli ohýbaniu alebo poškriabaniu povrchu.
3. Bezpečná manipulácia a nakladanie
Vysokozdvižný vozík-Pripravené palety:Všetky materiály sú zabezpečené na štandardizovaných exportných paletách pre jednoduché vykladanie a maximálnu stabilitu v kontajneroch.
4. Jasná identifikácia
Profesionálne označovanie:Každý balík obsahuje podrobné štítky s číslami tepla, špecifikáciami a čistou hmotnosťou pre efektívnu správu zásob.





Pokročilá výroba a kontrola kvality
1. Základné výrobné zariadenia
Up{0}}odlievanie a linky kontinuálneho odlievania:Zaisťuje medené tyče a drôty vysokej{0}}čistoty bez kyslíka- s jednotnou štruktúrou zŕn.
Vysoko presné{0}}trate na valcovanie za studena/za tepla:Automatická kontrola hrúbky medených plechov a pásov s toleranciou ±0,01 mm.
Veľkoplošné-extrúzne a ťahacie stroje:Schopný vyrábať bezšvíkové medené rúry a tyče rôznych priemerov a tvarov.
Atmosféricky riadené žíhacie pece:Proces svetlého žíhania na dosiahnutie špecifických temperovaní (mäkké, polotvrdé, polotvrdé, tvrdé) bez povrchovej oxidácie.
2. V-Centre vlastných testov
Priame-čítacie spektrometre:Okamžitá analýza chemického zloženia zaručujúca čistotu Cu a presné legovanie (mosadz, bronz atď.).
Univerzálne skúšačky ťahu:Overenie mechanických vlastností vrátane pevnosti v ťahu, predĺženia a medze klzu.
Vírivé prúdy a ultrazvukové testovanie:100 % nedeštruktívna-kontrola rúr a tyčí na zistenie vnútorných trhlín alebo kazov.
Testery vodivosti a tvrdosti:Zabezpečenie elektrickej vodivosti (IACS) a tvrdosť podľa Vickersa/Rockwella spĺňajú medzinárodné normy (ASTM, EN, DIN).





Získajte rýchlu cenovú ponuku a plán logistiky




