Čo je námorná mosadzná platňa UNS C46400?

UNS C46400 je zliatina medi-zinku{2}}cínu všeobecne známa ako námorná mosadz, navrhnuté pre námorné, ropné a plynárenské a petrochemické služby, kde sa vyžaduje pevnosť, odolnosť proti korózii morskou vodou a dobrá opracovateľnosť. Prídavok 0,5 – 1,0 % cínu je definujúcou vlastnosťou -, ktorá potláča odzinkovanie, selektívne vylúhovanie zinku, ktoré ničí štandardné mosadze v slanej vode.
Ako plochý-valcovaný plech sa C46400 vyrába naASME SB-171aASTM B171, dva štandardy, ktoré väčšina inžinierov a špecifikátorov uvádza v priemysle tlakových{0}nádob a výmenníkov tepla{1}}. Tento materiál sa široko používa na rúrkové plechy kondenzátorov, prepážky výmenníkov tepla-, telesá ventilov, súčasti čerpadiel, vnútorné časti odsoľovacích zariadení a hardvér na stavbu lodí.
C46400 Špecifikácie
| Parameter | Hodnota / rozsah |
|---|---|
| Označenie UNS | C46400 |
| Bežné meno | Námorná mosadz |
| EN / DIN ekvivalent | CW719R / CuZn39Sn1 |
| Platné normy | ASME SB-171, ASTM B171, EN 1653, DIN, JIS |
| meď (Cu) | 59.0 – 64.0% |
| Cín (Sn) | 0.50 – 1.0% |
| Olovo (Pb) | Menšie alebo rovné 0,20 % |
| Železo (Fe) | Menšie alebo rovné 0,10 % |
| zinok (Zn) | Zvyšok (≈ 36 – 41 %) |
| Pevnosť v ťahu | 379 – 552 MPa (55 – 80 ksi) |
| Medza klzu (0,5 % offset) | Väčšie alebo rovné 152 MPa (22 ksi) |
| Predĺženie v 50 mm | 25 – 50% |
| Tvrdosť | HRB 50 – 85 (závisí od temperamentu) |
| Dostupné tempery | M, O60, H01, H02, H03, H04 |
| Rozsah hrúbky | 0,5 mm – 100 mm (≈ 1/32" – 4") |
| Rozsah šírky | Až 2 500 mm (≈ 100") |
| Rozsah dĺžky | Až 6 000 mm (≈ 240") |
| Tolerancia hrúbky | Podľa tabuľky 1 ASME SB-171 / ASTM B171 (prísnejšie na požiadanie) |
| Rovinnosť / prevýšenie | Podľa ASME SB-171 / ASTM B171 |
| Certifikát mlynskej skúšky | EN 10204 Typ 3.1 (Typ 3.2 na vyžiadanie) |
| Kontrola tretej{0}strany | SGS / BV / TÜV / Lloyd's / DNV / zákazník-nominovaný |
| Krajina pôvodu | Čínska ľudová republika |
Dostupné formuláre:Doska (primárna) · Plech · Zvitok · Páska - všetky vyrobené z rovnakej kvalifikovanej frézy v rámci rovnakého programu MTC.
Vyžiadajte si cenovú ponuku na tanier C46400
C46400 Plate - Výroba, zhoda a možnosti dodávky
Zhoda ASME SB-171 / ASTM B171
Náš mlyn vyrábaDoska zo zliatiny medi UNS C46400v plnom súlade s obomaASME SB-171aASTM B171- dve špecifikácie uvádzané pri obstarávaní tlakových-nádob,-výmenníkov tepla a námornej dopravy. Na požiadanie sú k dispozícii aj ekvivalenty EN 1653, DIN a JIS. Každá platňa má plnú sledovateľnosť od pôvodného čísla liateho tepla až po hotový zväzok, pričom záznamy sa uchovávajú podľa kontroly dokumentov ISO 9001.
Chemické zloženie a mechanické vlastnosti
Chemický rozsah podľa ASME SB-171 / ASTM B171:Cu 59,0–64,0 % · Sn 0,50 – 1,0 % · Pb Menej ako alebo rovné 0,20 % · Fe Menej ako alebo rovné 0,10 % · Zn zvyšok. Obsah cínu je pevne udržiavaný, takže správanie pri odzinku je konzistentné od dávky k dávke.
Typické mechanické vlastnosti (doska, izbová teplota):pevnosť v ťahu 379–552 MPa (55–80 ksi) · medza klzu rovná alebo väčšia 152 MPa (22 ksi) · ťažnosť v 50 mm 25–50% · tvrdosť HRB 50–85 v závislosti od tvrdosti. Skúšobné certifikáty zaznamenávajú skutočné hodnoty dodanej šarže.
Dostupný stav temperovania/tepla{0}}
Doska C46400 sa dodáva v temperovaní, ktoré najlepšie zodpovedá požiadavkám na pevnosť pri tvárnení, obrábaní alebo{1}}v prevádzke. Bežné možnosti:
M (ako-vyrobené)- všeobecná výroba
O60 (mäkké-žíhané)- hlboké kreslenie a tvarovanie
H01 (štvrť{1}}ťažká)- stredná pevnosť, dobrá tvarovateľnosť
H02 (polovičná-tvrdá)- predvolená hodnota pre opracované komponenty a rúrkovnice
H03 / H04 (tri-štvrťročné-tvrdé / tvrdé)- vysokokvalitná-služba
V prípade kritických komponentov{0}}možno diskutovať o vlastných cieľoch teploty/tvrdosti.
Rozmery dosky, rozsah hrúbok a tolerancie
Hrúbka:0,5 mm – 100 mm (≈ 1/32" – 4").šírka:až do 2 500 mm (100 ").dĺžka:až do 6 000 mm (240 ").Tolerancie hrúbky, šírky a rovinnostisú štandardne držané podľa ASME SB-171 / ASTM B171 Tabuľka 1; užšie tolerancie sú písomne dohodnuté pre presne opracované aplikácie.
Certifikát o skúške materiálu podľa EN 10204 typu 3.1
Každá zásielka je doručená s EN 10204 Typ 3.1 MTCvydané výrobným závodom a odkazujúce na skutočné číslo tepla. Certifikát obsahuje:
Chemický rozbor(OES alebo mokrá{0}}laboratórna metóda, prvok po prvku)
Výsledky mechanickej skúšky- ťah, prieťažnosť, predĺženie, tvrdosť
Správa o rozmerovej kontrole- hrúbka, šírka, rovinnosť, vyklenutie
Tepelné{0}}opracovanie / potvrdenie temperovania
Prijatie povrchovej a vizuálnej kontroly
Pre projekty, ktoré vyžadujú vydanie svedkom, anCertifikát EN 10204 Typ 3.2(TPI-svedkom) je k dispozícii na požiadanie.
Ropa a plyn / Petrochemické projekty Referencie
Naša platňa C46400 bola dodaná doRopa a plynaPetrochemickýaplikácie vrátane systémov morskej vody na platformách na mori, komponentov kondenzátorov a chladičov rafinérií, rúrok a usmerňovačov tepla-výmenníkov, vnútorných častí odsoľovacích zariadení, hardvéru na stavbu lodí a telies čerpadiel/ventilov. K dispozícii je súhrnný zoznam projektov a anonymizované predchádzajúce-zásielkové certifikátyv rámci NDApre kvalifikované dopyty.
Schopnosť kontroly tretej strany-
V prípade projektov, ktoré si vyžadujú nezávislé testovanie svedkov, akceptujeme akúkoľvek inšpekčnú agentúru -nominovanej tretej strany{1}}treťou stranou - vrátaneSGS, BV, TÜV, Lloyd's Register, DNV, Intertek a ABS. Štandardný pracovný postup je:
Zákazník zdieľa ITP (plán kontroly a testov) pred výrobou
Body zadržania-sú dohodnuté a zaradené do výrobného plánu
Inšpektor je svedkom dohodnutých testov v dohodnutých termínoch
K zásielke je podpísaná -poznámka o vydaní TPI spolu s EN 10204 3.1 MTC
Krajina pôvodu, výrobca a exportná dokumentácia
Krajina pôvodu: Čínska ľudová republika.Výroba sa vykonáva v kvalifikovanej továrni auditovanej našou obchodnou skupinou; certifikát závodu ISO 9001, profil spoločnosti a správy o audite sú k dispozícii na vyžiadanie.Bežne vydávané vývozné doklady:Obchodná faktúra · Baliaci list · Nákladný list ·osvedčenie o pôvode (CO) · FORMULÁR Apre destinácie GSP ·FORMULÁR Epre obchod s Čínou-ASEAN ·FORMULÁR Fpre Čínu-Čile · a akékoľvek dokumenty legalizované veľvyslanectvom- alebo komorou-požadované cieľovou krajinou.
Dodacia lehota výroby
Typické dodacie lehoty pre objednávky dosiek C46400:
-Skladom mlyn-štandardná veľkosť a teplota:7 – 14 dní
Štandardná veľkosť-frézy, výroba frézy:25 – 35 dní
Vlastná veľkosť alebo neštandardná{0}}povaha:35 – 50 dní
V prípade kritických zásielok projektu- sa preverujú jednotlivé --prípady.
Podmienky balenia a dodania
Štandardné exportné balenie:drevená paleta alebo drevené puzdro vhodné na plavbu, plastová fólia preložená medzi platňami, zväzky s oceľovými-páskami, vysúšadlo vo vnútri balenia.Označenie na každom zväzku:tepelné číslo, veľkosť dosky, tempera, štandard (ASME SB-171 / ASTM B171), hrubá/čistá hmotnosť.Možnosti kontajnera:20'GP / 40'GP / 40'HQ pre štandardnú platňu;rozbiť-hromadnepre nadrozmerné taniere.Bežne uvádzané obchodné podmienky: FOB Čína (Shanghai / Tianjin / Qingdao), CFR, CIF a DAP / DDP na požiadanie.




Štruktúra cien a základ FOB v Číne
Cenové ponuky sú vystavené na anFOB Čína základa sú vypočítané z rozmerov plechu, tvrdosti, množstva a kovovej prirážky (Cu / Zn / Sn) platnej pri potvrdení objednávky.MOQ je zvyčajne 500 kg na veľkosť; množstevné zľavyvzťahujú sa na celo{0}}kontajnerové alebo viac{1}}tonážne vydania. Pre presnú a aktuálnu cenovú ponuku pošlite nášmu predajnému tímu zoznam veľkostí, temperament, množstvo a cieľový port. - formálne ponuky sú zvyčajne platné 7 – 14 dní.
Napíšte nám pre najnovšiu cenu FOB v Číne
Profil spoločnosti, dátové listy a katalógy
Dokumenty dostupné na vyžiadanie:
Profil spoločnosti skupiny- štruktúra, výrobná stopa, certifikát ISO 9001
Technický list produktu C46400- chémia, mechanické vlastnosti, dostupné veľkosti
Katalóg možností frézovania- valcovne, laboratórne vybavenie, sortiment na výrobu plechov
Zoznam referenčných projektov- Záznamy o dodávkach ropy a zemného plynu / petrochemických produktov (podľa NDA)
Vzorové osvedčenia o skúške mlynovz nedávnej výroby pre referenciu
C46400 vs. podobné zliatiny medi - Výber správnej triedy plechu
Najbežnejšou otázkou špecifikácie je, ako sa C46400 porovnáva so zliatinami, ktoré sa zvyčajne považujú za alternatívy pre rovnakú prácu. V tabuľke nižšie sú zhrnuté rozdiely, ktoré inžinieri a špecifikátori najčastejšie vážia.
| Trieda UNS | Bežné meno | Zloženie kľúča | Definovanie majetku | Typická služba vs. C46400 |
|---|---|---|---|---|
| C46400 | Námorná mosadz | 60% Cu / 0,75% Sn / Zn bal | Najlepšia rovnováha odolnosti voči morskej vode + pevnosť | Predvolené pre rúrky, usmerňovače, námorný hardvér |
| C46200 | Námorná mosadz (nízky-Sn) | 62 % Cu / 0,5 % Sn / Zn bal | O niečo lepšia tvarovateľnosť za studena | Menej náročná služba morskej vody |
| C26000 | Kazeta mosadz | 70 % Cu / 30 % Zn | Výborná spracovateľnosť za studena | Vnútorná služba - nie pre morské/slané prostredie |
| C28000 | Muntz Metal | 60 % Cu / 40 % Zn | Nižšia cena, hot{0}}funkčné | Skrutky, veľké konštrukčné námorné časti |
| C68700 | Hliníková mosadz | 77 % Cu / 21 % Zn / 2 % Al | Vynikajúca odolnosť proti nárazovej korózii | Kondenzátorové rúrky (forma rúrky, nie doska) |
| C70600 | Meď-nikel 90/10 | 90 % Cu / 10 % Ni | Vynikajúca korózia vo-vysokorýchlostnej morskej vode | Offshore potrubia a rúrkovnice |
| C71500 | Meď-nikel 70/30 | 70 % Cu / 30 % Ni | Najvyššia pevnosť + korózia v morskej vode | Kritické pobrežné potrubie |
Výber správnej triedy taniera
Pre rúrkové plechy, usmerňovače a ventilové dosky v{0}}výmenníkoch tepla chladených morskou vodouv ropnom a plynárenskom / petrochemickom servise,C46400 je najbežnejšou voľboukvôli svojej rovnováhe medzi pevnosťou, odolnosťou proti odzinkovanie a cenou.
Pre aplikácie vo vysokej{0}}morskej vode alebo tam, kde je rozhodujúca predĺžená životnosť, upresňujú niektorí inžinieriC70600 (90/10 Cu-Ni)pre potrubia a rúrkovnice.
Pre menej agresívnu brakickú-vodnú službu, C46200 alebo C26000 môžu byť špecifikované na zníženie nákladov.
Pre konštrukčné diely odolné voči vysokým-teplotám alebo ohňu-, niekedy sa vyberie C28000 (Muntz).
FAQ
Q: Q1. Čomu zodpovedá UNS C46400?
Odpoveď: UNS C46400 je jednotné označenie pre námornú mosadz. V európskom systéme EN sa tiež označuje ako CW719R a v systéme DIN ako CuZn39Sn1. Pod ASME SB-171 a ASTM B171 je uvedený ako uznávaný typ plechu pre tlakové-nádoby a výmenníky tepla.
Q: Q2. Je C46400 vhodný pre námornú a morskú vodu?
A: Áno. Prídavok 0,5 – 1,0 % cínu poskytuje odolnosť proti odzinkovanie v morskej a brakickej vode. C46400 je široko špecifikovaný pre rúrkové plechy, usmerňovače, komponenty kondenzátorov a námorný hardvér v ropných a plynárenských a petrochemických aplikáciách.
Otázka: Otázka 3. Aké normy spĺňa platňa C46400?
Odpoveď: Doska C46400 sa vyrába podľa základných noriem ASME SB-171 a ASTM B171 a na požiadanie je k dispozícii aj podľa ekvivalentov EN 1653, DIN a JIS.
Q: Q4. V akej teplote sa doska C46400 zvyčajne dodáva?
Odpoveď: Najbežnejšie tempery pre taniere sú H02 (pol-tvrdé) a H01 (štvrť{3}}tvrdé). Mäkké-žíhanie (O60) sa používa na hlboké-ťahanie; tvrdšie povahy (H03, H04) sa používajú na{10}}vysokú pevnosť. Vlastné tempery sú k dispozícii na požiadanie.
Q: Q5. Aký je typický dodací čas pre objednávku platní C46400?
Odpoveď: Štandardné veľkosti-na sklade dodáme do 7 až 14 dní. Výrobné-objednávky zvyčajne vyžadujú 25 až 35 dní. Vlastné veľkosti alebo -neštandardné temperovanie trvá 35 až 50 dní. U kritických zásielok projektu-sa preverujú jednotlivé prípady-po{13}}prípade.
Otázka: Otázka 6. Súhlasíte s inšpekciou-treťou stranou (TPI)?
A: Áno. Akceptujeme akúkoľvek agentúru SGS, BV, TÜV, Lloyd's, DNV, Intertek alebo ABS - alebo akúkoľvek agentúru menovanú zákazníkom-. Body zadržania{4}}, kontrola ITP a testovanie svedkov sa dohodnú pred spustením výroby.
Otázka: Otázka 7. Aké je MOQ pre platňu C46400?
Odpoveď: Štandardná MOQ je 500 kg na veľkosť, s množstevnými zľavami pre celo-kontajnerové alebo viac{2}}tonážne objednávky. Skúšobné objednávky a kvalifikačné vzorky sú vítané.
Otázka: Otázka 8. Môžete poskytnúť EN 10204 Typ 3.1 MTC s každou zásielkou?
A: Áno. Každá šarža sa dodáva s normou EN 10204 Typ 3.1 MTC, ktorá uvádza skutočné tepelné číslo a zahŕňa chémiu, výsledky mechanických skúšok, kontrolu rozmerov a potvrdenie teploty. Certifikáty typu 3.2 (certifikáty TPI-svedčené) sú k dispozícii na požiadanie.




